Бенфика успя да отстрани Пари Сен Жермен насред Париж. Срещата-реванш от 1/8 финалите на турнира приключи при резултат 1:1 и след успеха с 2:1 в първия мач се класираха за 1/4 финалите.

Срещата започна доста по-силно за ПСЖ, които се хвъриха в бурни атаки. Гостите обаче се справиха повече от добре в дефанзивен план. В 27-ата минута те дори нанесоха своя удар.

Салвио проби отлично отдясно, центрира и Гайтано от малък ъгъл изведе лисабонския гранд наред врезултата.

Малко след това ПСЖ пропусна златен шанс чрез Ердинч да изравни резултата сам срещу вратаря. Все пак, в 35-ата минута Бодмер с хубаво воле изравни.

През втората част Бенфика изпусна златен шанс чрез Кардосо да реши всичко в мача. След това Оро и Морис в последната секунда буквално на двубоя пропуснаха да вкарат и да пратят мача в продължение.