Отборите на Бенфика и Глазгоу Рейнджърс изиграха най-интересния двубой от ранната програма в Лига Европа. Европейските колоси предложиха зрелищен сблъсък, който завърши при равенство 3:3.

Мачът стартира доста добре за селекцията на Жорже Жезус. Лисабонци късметлийски стигнаха до лидерството, след като Голдсън си наниза автогол. Радостта за Бенфика не продължи дълго, тъй като в 19-ата минута опитният аржентински бранител Николас Отаменди получи директен червен картон.

Наполи победи Риека като гост в Лига Европа

Наполи завърши с успех балканското си приключение

"Партенопеите" обърнаха Риека

Това обърка редиците на домакините, като хаосът беше толкова голям, че Гонсалвеш вкара гол в собствената си врата. Обратът бе факт само 60 секунди по-късно, когато Камара направи 1:2. Финландецът стреля технично между купа от играчи в "червено" и остави без алтернатива Валходимос.

Момчетата на Стиви Джи наглед окончателно довършиха своя съперник с трети гол след паузата. Колумбиецът Морелос се бе позиционирал перфектно на далечна греда, където засече в мрежата остър пас на английския краен защитник Тавърниър.

Бенфика не се предаде! Историческият гранд на европейския футбол демонстрира изключителен характер и изравни в оставащите 13 минути от мача. В 77-ата минута Рафа Силва намали до 2:3, а Нунес се превърна в герой за своите в даденото от съдията продължение.

Въпросният получи извеждащ пас от Владшимд между двамата централни защитници на Рейнджърс и само срещу МакГрегър не сгреши за крайното 3:3.

Рома победи с 5:0 ЧФР Клуж в Лига Европа

Рома попиля ЧФР Клуж на "Олимпико", ЦСКА може да атакува второто място

"Вълците" свършиха работата си за едно полувреме

В следващия кръг двата тима се изправят отново един срещу друг, този път обаче в Шотландия.

БЕНФИКА - РЕЙНДЖЪРС 3:3

1:0 Голдсън - автогол (2"), 1:1 Гонсалвеш -автогол (24"), 1:2 Камара (25"), 1:3 Морелос (51"), 2:3 Силва (77"), 3:3 Нунес (90+1")