Най-титулованите отбори в турнира на УЕФА този сезон - четирикратните европейски клубни шампиони Байерн (Мюнхен) и Аякс, постигнаха минимални победи в първите си срещи от турнира.

Баварците надиграха португалския Белененсес с гол на италианския нападател Лука Тони.

"Разочарован съм от този резултат, трябваше да победим с по-голям резултат. Искахме да създаваме повече положения, но играчите на Беленсес само се защитаваха", коментира старши треньорът на Байерн Отмар Хитцфелд.

Аякс също стартира с трудна победа с 1:0 като гост на Динамо (Загреб). Единствения гол вкара Денис Ромедал в 62-ата минута. Холандският отбор за втори пореден сезон не успя да преодолее квалификациите за Шампионската лига и участва в турнира на УЕФА.

Носителят на купата на УЕФА за 2000 година Галатасарай загуби с 2:3 при гостуването на швейцарския Сион. Швейцарците започнаха вихрено и поведоха с 3:0 до 32-ата минута с голове на Алваро Домингес, Вилмош Ванчак и Джамал Алиуи.

Галатасарай върна два гола и запази шансове за реванша след попадения на Линколн и Тобиас Линдерот.