Байер (Леверкузен) е следващият четвъртфиналист в турнира Лига Европа. "Аспирините" се справиха и в реванша срещу Глазгоу Рейнджърс, побеждавайки шотландците с 1:0. Така с общ резултат 4:1, момчетата на Петер Бош ще продължат мечтата си за триумф във втората по сила европейска клубна надпревара.

Единственото попадение днес беше реализирано в 51-ата минута, а в негов автор се превърна младата френска звезда Диаби. Голям принос за попадението има чилиецът Арангиз, който го изведе перфектно зад отбраната на съперника. След това последва и неспасяем шут в мрежата на Алън МакГрегър.

Севиля победи Рома с 2:0 и е на 1/4-финал за Лига Европа

Севиля прати Рома у дома след лесен успех в голямото дерби на Лига Европа

Селекцията на Хулен Лопетеги реши всичко през първата част

Цял мач за бившия тим на Димитър Бербатов изигра спрягания за редица европейски грандове - Кай Хаверц. Атакуващият играч дори удари гредата през първото полувреме,

В следващата фаза на Байер предстои изключително сериозен сблъсък - срещу фаворита за трофея Интер.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС 1:0

1:0 Диаби (51")