АЗ (Алкмаар) разби с 5:0 Астана като гост в мач от група "L" на Лига Европа. С успеха холандският тим събра 8 точки и поне временно изпревари Манчестър Юнайтед на върха.

За казахстанският шампион това бе четвърта поредна загуба в групата.

В 29-ата минута Боаду се пребори с Логвиненко след пас на Де Вит и с удар по диагонала вкара за 0:1.

В 52-ата минута Мидшьо получи топката от Де Вит, напредна фронтално срещу вратата и с премерен удар по земя извън наказателното поле удвои преднината на своя отбор.

Пет минути по-късно преднината на АЗ стана класическа. Боаду пусна успореден пас отляво за Идриси, който засече топката в опразнената врата.

В 76-ата минута защитата на Астана не изчисти добре топката след центриране от пряк свободен удар. Кълбото стигна до Хацидиакос, който с мощен удар в левия ъгъл не остави шансове на вратаря на домакините.

Минута по-късно Идриси остана сам срещу Ерич и чукна към Боаду, който на празна врата оформи крайното 0:5.