АЗ Алкмаар разгроми казахстанския Астана в двубой от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Холандският тим се наложи с катастрофалното за съперника 6:0, като по този начин застана на 2 точки зад лидера в групата си Манчестър Юнайтед.

АЗ Алкмаар и Манчестър Юнайтед с нулево равенство

Слаб Манчестър Юнайтед загуби точки в Хага, "червените дяволи" не отправиха точен удар

Двата отбора поделиха владението на топката

Двубоят започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и се стигна до 39-ата минута, когато реферът отсъди 11-метров наказателен удар за АЗ Алкмаар за игра с ръка на Дмитрий Шомко.

Дузпата беше реализирана от Теун Коопмейнерс, а до края на полувремето името си сред голмайсторите записа и Мирон Боаду.

Втората част бе още по-неприятна за Астана, чийто крах настъпи десетина минути преди края.

Келвин Стенгс направи 3:0 в 77-ата, а до края се отличиха отново Коопмейнерс (от дузпа), Сугавара и Идриси.

Манчестър Юнайтед победи Партизан с 1:0

Само гол раздели Партизан и Юнайтед, "червените дяволи" остават на върха в групата си