Барселона понесе много тежък удар. Каталунците бяха изхвърлени от Лига Европа от Айнтрахт (Франкфурт). Немският тим се наложи с 3:1 като гост на "Камп Ноу".

Първата среща в Германия завърши 1:1. Така каталунците се провалиха в мечтата си да спасят донякъде сезона с трофей от Лига Европа. Любопитна подробност е, че днес съставът на Шави беше като гост на "Камп Ноу" предвид многобройните фенове на гостите, които бяха препълнили стадиона.

Снимка 570708

Срещата започна вихрено за Айнтрахт. Още в 3-ата минута те получиха дузпа, реализирана от Костич.

В 37-ата минута германците удариха отново. Боре получи извеждащо подаване и напредна, освободи си пространство и шутира от далечно разстояние. Феновете на тима, които са многобройни, изпаднаха в екстаз, виждайки топката да се забива в горния ляв ъгъл за 0:2.

Барселона - Айнтрахт, развой на срещата по минути

Драма на "Камп Ноу"

Каталунците така и не намираха отговор на тежкото предизвикателство и до края на полувремето не създадоха опасни положения.

Снимка 570707

През втората част, Барса опита натиск, но за сметка нова немският тим бе по-остър. Айнтрахт предприе светкавичка контраатака, завършена от Линдстрьом, който отправи много опасен удар към далечния ъгъл на Тер Щеген, но вратарят изби.

Снимка 570705

В 67-ата минута, всичко изглеждаше решено. Костич получи топката отляво в наказателното поле и с коварен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата. Пет минути преди края на редовното време, попадение на Бускетс бе отменено заради засада.

Снимка 570704

Все пак капитанът на каталунците успя да се разпише в продължението, за да намали на 1:3.

В последната минута на продължението Барселона получи право да изпълни дузпа. Депай изпълни, вратарят изби, топката се отби в горната греда и тупна на сантиметри зад голлинията за 2:3.