Атлетико (Мадрид) се класира за финала в Лига Европа. "Дюшекчиите" сториха това след победа 1:0 над Арсенал на "Уанда Метрополитано". Първата среща в Лондон завърши 1:1, а единственото попадение тази вечер реализира Диего Коща в продължението на първата част.

Това е трети финал в турнира за мадридчани, като те успяха да спечелят първите два. Сблъсъкът за трофея тази година ще се проведе на "Стад Люмиер" в Лион на 16 май.

За мениджъра на "топчиите" Арсен Венгер това бе последна възможност да изведе своя тим до трофей в последния си сезон начело на отбора.

Атлетико (Мадрид) - Арсенал 1:0

Атлетико (Мадрид) - Арсенал 1:0, Диего Коща откри резултата

Първата среща завърши 1:1

Треньорът на домакините Диего Симеоне беше наказан след невъздържаното си поведение по време на първата среща и днес мястото му на скамейката зае Херман Бургос.

Двубоят започна с натиск на "дюшекчиите". В 6ата минута Диего Коща се пребори с Начо Монреал и Лоран Косчелни и влезе в наказателното поле, но от малък ъгъл прати топката над вратата. Малко след това Косчелни се подхлъзна и получи лоша контузия. Френският защитник бе заменен от Калъм Чеймбърс.

Снимка 354330

След 15-ата минута гостите опитаха да пренесат събитията в полето на Атлетико, но трудно стигнаха до голови положения. В 28-ата минута лондончани създадоха суматоха пред вратата на Облак, но Годин изби острото центриране на Йозил. Десет минути по-късно Коке стреля коварно от въздуха, но топката мина покрай гредата. Малко след това и Гризман обстрелва вратата на Арсенал, но не сполучи. Френският нападател получи топката в наказателното поле и необеспокояван потърси далечния ъгъл, но ударът му излезе в аут.

В края на полувремето по-добрата игра на Атлетико даде резултат. Гризман с чудесен пас изведе Диего Коща сам срещу Оспина, а нападателят с безпощаден удар вкара за 1:0.

Снимка 354331

Втората част запонча с интересни ситуации и пред двете врати. Първо защитник на домакините изби топката пред Месут Йозил, който бе готов да нанесе голов удар. След това Диего Коща финтира защитник в наказателното поле, но малко не му стигна да отправи точен удар.

В 59-ата минута Гризман стреля неточно от пряк свободен удар. Четири минути по-късно Джака опита да изненада Облак с шут извън наказателното поле, но словенският вратар внимаваше и изби в корнер.

Снимка 354333

В 67-ата минута Диего Коща отново се справи с бранителите на гостите и намери Гризман в наказателното поле. Френският нападател опита силен удар, който бе блокиран, след което Оспина улови. В 72-ата минута силен удар на Мхитарян мина над вратата.

Десетина минути по-късно Диего Коща опита да изненада Оспина с далечен удар, но колумбийският страж не се затрудни. В 87-ата минута вратарят на Арсенал отрази шут и на Торес.

Така Атлетико стигна до успех с 1:0 и ще спори за трофея в Лига Европа.