Един от фаворитите за спечелване на трофея в Лига Европа - Атлетик (Билбао) не допусна изненада и победи АПОЕЛ (Никозия), макар и трудно, с 3:2, в първи двубой от 1/16-финалите на турнира.

Битката започна малко изненадващо за домакините, които се оказаха догонващи в резултата след 36 минути футбол. Оливейра пусна страхотен пас към Ефрем, който с фантастичен шут в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Ирайсоз. Същият този Ефрем обаче имаше малшанса да си наниже автогол в само 120 секунди по-късно, което донякъде обърна и цялостния развой на събитията.

Пълния обрат бе факт в 61-ата минута, когато хитрата лисица Ариц Адуриц получи пас зад гърба на Живко Миланов и с кинжален изстрел прати коженото кълбо под плонжа на Бой Ватерман.

Снимка 279008

Последващото 3:1 пък сътвори исканият от редица грандове - Иняки Уилямс. Раул Гарсия отправи акуратно центриране, което бе засечено по перфектен начин с глава от национала на Испания.

Важният втори гол на чужд терен за кипърци вкара Яниотас, минута преди края. Щастливият реализатор направи отлично двойно подаване с ветерана Де Камарго и с диагонален изстрел запази интригата за предстоящия взривоопасен реванш в Никозия.

Снимка 279006

Цял мач за АПОЕЛ изигра българският национал Живко Миланов, който до съвсем скоро лекуваше неприятна контузия.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - АПОЕЛ 3:2

0:1 Ефрем (36"), 1:1 Ефрем -автогол (38"), 2:1 Адуриц (61"), 3:1 Уилямс (72"), 3:2 Яниотас (89")