Отборът на Андерлехт поднесе една от сравнително големите изненади в тазвечерните мачове в Лига Европа. Белгийският шампион спечели с 2:0 домакинството си на изявения руски фаворит Зенит (Санкт Петербург).

Селекцията на Мирча Луческу беше далеч от своите най-добри дни и ще трябва да се потруди доста, ако иска да продължи в следващата фаза на турнира.

Всичко в днешната битка бе решено още до почивката, когато с два гола за своите изпъкна ганайската звезда Франк Ачиампонг. Той откри головата си сметка още в 4-ата минута, когато получи пас-мечта от Николае Станчиу и от няколко метра нямаше как да не опъне мрежата зад Юри Лодигин.

Упражнението се повтори в 31-ата минута, когато румънецът отново намери своя африкански колега. Този път на Ачиампонг се наложи да направи рейд между двама бранители, след което прати топката мощно в горния ъгъл на питерци.

До края гостите имаха известни възможности да стигнал поне до важен гол на чужд терен, но отбраната пред вратаря на Андерлехт - Рубен - действаше по перфектен начин.

АНДЕРЛЕХТ - ЗЕНИТ 2:0

1:0 Ачиампонг (4"), 2:0 Ачиампонг (31")

Шалке 04 разгроми ПАОК с 3:0 като гост

Дори и адът на стадион "Тумба" не спря Шалке 04 (ВИДЕО)