Английският Арсенал продължава да лази по нервите на своите фенове. "Топчиите" изиграха втори неубедителен мач в Лига Европа, като тази вечер отстъпиха с 1:2 на Айнтрахт (Франкфурт). Това доведе и до нова доза освирквания по адрес на мениджъра Унай Емери, комуто дни на "Емиратс" изглеждат преброени.

Домакините изиграха добро първо полувреме и заслужено поведоха с 1:0. Габриел Мартинели отново загатна за големите си качества, след като осъществи отлична асистенция за Обамеянг, който реализира и с помощта на горната греда.

Малко след паузата настъпи времето и на японския халф на гостите Даичи Камада. Въпросният изравни резултата в 55-ата минута, след като наказа Мартинес с премерен шут от границите на наказателното поле.

Селтик победи Рен с 3:1 в Лига Европа

Селтик продължава с победите в Лига Европа

"Детелините" се справиха и с Рен

Горе-долу от същата позиция той осъществи и пълния обрат, оказвайки се на точното място след слабо изчистена топка от английската защита при корнер.

До края вместо изравняване, Арсенал можеше да инкасира и трето попадение, но голямата трансферна цел на Евертън - Гонсало Пасиенсия стреля изключително близо до дясната греда.

Арсенал остава на първото място в група F с актив от 10 точки. Айнтрахт е втори с 9, а пък в борбата за участие в елиминациите може и да се включи Стандарт (Лиеж), който е със 7.

АРСЕНАЛ - АЙНТРАХТ 1:2

1:0 Обамеянг (45"), 1:1 Камада (55"), 1:2 Камада (64")