Шотландският гранд Селтик продължава с отличното си представяне в Лига Европа. "Детелините" вече са сигурен победител в група Е, след като тази вечер очаквано спечелиха домакинството си на Рен с 3:1.

Френският тим нямаше никакъв стимул за добро представяне в Глазгоу, тъй като "червено-черните" отдавна бяха загубили шанс за едно от първите две места класирането.

Резултатът беше открит в 22-ата минута от Морган. Форест прати подаване около точката на дузпата, където гореспоменатият съумя да отправи точен шут, станал невъзможен за спасяване от Менди.

Лацио победи ЧФР Клуж с 1:0 на "Олимпико"

Лацио съхрани плахи надежди за второто място в група Е

"Орлите" надвиха с минималното 1:0 ЧФР Клуж

Силната игра на Селтик продължи да бъде основен фактор в срещата и логично се стигна до удвояването. Кристи отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, който леко изненада стража на Рен и влетя в долния му ляв ъгъл.

Тоталният признак за надмощието на "детелините" в тази среща беше головата атака в 74-ата минута. Нтчам и Джонстън сътвориха прекрасно двойно подаване, което завърши с неспасяем изстрел на шотландския атакуващ халф.

До края остана единствено време за Уну от състава на гостите, който вкара за крайното 3:1.

В следващия кръг Селтик ще гостува на Клуж за протоколен мач, докато Рен ще играе за своята чест срещу Лацио.

СЕЛТИК - КЛУЖ 3:1

1:0 Морган (22"), 2:0 Кристи (45+1"), 3:0 Джонстън (74"), 3:1 Уну (89")