90+4′

Последен съдийски сигнал.

Победа за Арсенал.

Арсенал победи Рен с 3:0 и се класира за 1/4-финалите в Лига Европа

Обамеянг с два гола и асистенция, направи "невъзможния" обрат срещу Рен реалност!

Габонецът показа какво може на "Емиратс"

90+2′

Жълт картон за Бирижу.

89′

Засада на Уну.

88′

Торейра заменя Рамзи.

83′

Страхотна възможност за Арсенал!

Обамеянг обаче не успява да намери добре топката, въпреки че бе оставен непокрит от съперниковите бранители.

Сериозен пропуск на габонеца.

80′

Андре е заменен от Силики.

79′

Жълт картон за Мхитарян.

78′

Уну заменя Грение.

72′

Иуоби стреля!

Топката преминава встрани от целта.

Добра изява на състезателя, броени секунди след влизането му в игра.

72′

ГООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Второ попадение на Обамеянг.

Засече топката в опразнената пред себе си врата габонецът.

71′

Иуоби заменя Лаказет.

70′

Арсенал без точен удар през второто полувреме.

Рен с две греди.

Показателна статистика, но във футбола се броят головете.

69′

Мхитарян сменя Йозил.

66′

Бенсебайни разтресе рамката на вратата зад Чех.

Бил е обаче в засада футболистът на Рен.

60′

Солидна, важна намеса на Колашинац.

Спря устрем на Сар, който излизаше сам срещу Чех!

Важно действие на футболиста на лондончани.

55′

Жълт картон за Грение.

50′

Обамеянг изпреварва защитник на Рен.

Вратарят на французите се подлъга и тръгна към нападателя, но след секунда стана ясно, че няма как да стигне до атакуващия състезател на съперника.

Изстрелът на габонеца все пак е уловен от стража на Рен.

47′

Яростно начало на второто полувреме за френския тим.

Изстрел на Нианг среща дясната ГРЕДА на вратата, пазена от Чех.

Гостите осъзнават, че един гол ще бъде напълно достатъчен за тях, ако не допуснат нови попадения във вратата си.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под диктовката на отбора-домакин, като повече от неочаквано за своя съперник, "артилеристите" заличиха пасива си от предишния двубой само в рамките на откриващите 15 минути от срещата.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата с удар от близка дистанция след едва 5 минути игра. Нападателят се разписа след многоходова акция на тима си, преминала преди това и през него. В крайна сметка центрирането намери габонеца в пеналта и от едва няколко метра разстояние той нямаше как да сгреши.

В 15-ата минута, отново след вихрена атака за лондончани, Мейтланд-Найлс покачи на 2:0. Това стана възможно след асистенция на Обамеянг и точен завършващ удар с глава на младия състезател на "артилеристите". Гостите претендираха за засада на Обамеянг, както и за това, че топката е напуснала очертанията на терена при неговото центриране към наказателното поле. Повторенията на ситуациите показаха, че по-скоро взетите от арбитрите решения са били коректни.

В края на полувремето Рен се сети да "надникне" в съперниковата половина. Епизодичните далечни изстрели на Бен Арфа обаче не застрашиха вратата на Арсенал и резултатът се запази непроменен до паузата.

45′

Почивка.

44′

Засада на Сар.

42′

Опит за далечен удар на Бен Арфа.

Слаб изстрел на футболиста на Рен.

След това и спречкване между него и Джака.

Изнервен изглежда футболистът на гостите.

39′

Йозил праща топката към Лаказет.

Той я продължава към Рамзи, който се включва на границата на наказателното поле.

Аарън Рамзи стреля!

Кълбото е в ръцете на стража на Рен.

35′

Опит на Обамеянг да изпълни странична ножица.

Не засича по най-добрия начин топката.

Тя излиза в аут.

33′

Лаказет получава официално предупреждение.

Груб негов фаул срещу състезател на съперника.

30′

Обамеянг изрита с бутоните Да Силва в областта на ребрата.

Играта бе спряна, но габонецът не беше предупреден официално.

Следите от бутоните по тялото на футболиста на Рен са очевидни.

27′

Засада на Нианг.

Първа по-интересна и опасна ситуация за гостите щеше да бъде това.

24′

Все още не са "поглеждали" към вратата на съперника състезателите на Рен.

Действията им обичайно, с много редки изключения, приключват малко след средната линия от игрището.

22′

Доста припряни са гостите в своите действия.

По всяка вероятност не са очаквали авансът им в общия резултат да бъде заличен след едва четвърт час игра.

Хаос в редиците на Рен обаче няма.

Напротив - играят със завидно спокойствие състезателите на тима.

18′

Жълт картон за Мексер.

15′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Мейтланд-Найлс!

Снимка 412280

Източник: Twitter

Този път Обамеянг асистира за попадението.

Страхотно засече с глава топката младата надежда на лондончани.

14′

Засада на Лаказет.

Не е съгласен с отсъждането нападателят.

Повторенията обаче единствено затвърждават коректността на взетото от арбитрите решение.

10′

Изстрел от доста далечна дистанция на Джака.

Слаб опит на футболиста на домакините.

8′

Нова скоростна акция за домакините.

Този път Обамеянг е в ролята на асистент.

Лаказет стреля, но топката се отбива в тялото на бранител.

5′

1:0!

Попадение на Обамеянг от близка дистанция.

Снимка 412279

Многоходова акция за домакините преминала и през габонския нападател, преди топката отново да се озове в краката му.

От едва няколко метра разстояние той нямаше как да сгреши.

1′

Нкетиа Уну

Отборът на Арсенал приема френския Рен в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "Емиратс" стартира в 22:00 часа.

Арсенал трябва да навакса два гола, за да стигне 1/4-финалите на надпреварата, което със сигурност няма да бъде никак лесно. Попадението на Алекс Айоби във Франция все пак дава надежди, въпреки загубата с 1:3, а намаляването на наказанието на Александър Лаказет и това, че той ще е на линия за мача, увеличават оптимизма в лагера на лондончани.

"Трябва да контролираме емоциите си и да бъдем фокусирани през цялото време. Необходимо е да взимаме правилните решения и да покажем, че тук развръзката ще бъде различна", заяви Унай Емери.

Унай Емери: Рен спечели първите 90 минути, предстоят още едни 90...

"Искам да остана позитивно настроен"

Големият проблем за "артилеристите" остава защитата, след като дори и при победата над Манчестър Юнайтед с 2:0 съперникът създаде сериозен брой голови ситуации, а сега допуснато попадение ще направи задачата още по-тежка.

Липсата на наказания Сократис може да накара треньора да промени схемата на игра и да заложи на трима в отбрана, като върне по-близо до тях Гранит Джака. Лаказет се очаква да стартира в атака заедно с Обамеянг, тъй като тимът се нуждае от голове, но Мхитарян остава под въпрос.

Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:0 във Висшата лига

Манчестър Юнайтед сдаде четвъртото място, Арсенал ликува на "Емиратс"

Първа загуба за Оле Гунар Солскяер във Висшата лига

Френският тим разполага със скорост и атлетизъм, който може да бъде решаващ в един такъв двубой и определено домакините ще трябва да внимават, особено ако мачът не върви в тяхна полза и са принудени да рискуват и да атакуват с повече хора.

Французите имат само едно поражение в последните си 10 мача, като спечелиха 7 от тях, което ги прави уверени.

Класата на Арсенал в нападение е безспорна, но несигурността в защита може да донесе сериозни неприятности.

Рен победи Арсенал с 3:1 в Лига Европа

Червен картон и автогол "отрязаха" главата на Арсенал във Франция, Чех спаси "топчиите" от разгромна загуба

Рен записа победа с 3:1 над "топчиите"