Отборът на Арсенал победи френския Рен в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Двубоят на стадион "Емиратс" завърши с убедителен успех за домакините с 3:0.

С два гола и асистенция се отличи лидерът в нападението на състава Пиер-Емерик Обамеянг. Другият гол за лондончани бе дело на Мейтланд-Найлс. За гостите шансове за отбелязване на попадение се откриха основно през второто полувреме, но до гол в тяхна полза така и не се стигна.

Снимка 412294

Източник: UEFA.com

Арсенал трябваше да навакса два гола, за да стигне 1/4-финалите на надпреварата, което в крайна сметка бе сторено от футболистите на Унай Емери. Попадението на Алекс Айоби във Франция даваше надежди за лондончани, въпреки загубата с 1:3 в първия мач.

Снимка 412295

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арсенал - Рен 3:0, втори гол на Обамеянг!

Французите имат само едно поражение в последните си 10 мача

Първото полувреме премина под диктовката на отбора-домакин, като повече от неочаквано за своя съперник, "артилеристите" заличиха пасива си от предишния двубой само в рамките на откриващите 15 минути от срещата.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата с удар от близка дистанция след едва 5 минути игра. Нападателят се разписа след многоходова акция на тима си, преминала преди това и през него. В крайна сметка центрирането намери габонеца в пеналта и от едва няколко метра разстояние той нямаше как да сгреши.

Снимка 412293

В 15-ата минута, отново след вихрена атака за лондончани, Мейтланд-Найлс покачи на 2:0. Това стана възможно след асистенция на Обамеянг и точен завършващ удар с глава на младия състезател на "артилеристите". Гостите претендираха за засада на Обамеянг, както и за това, че топката е напуснала очертанията на терена при неговото центриране към наказателното поле. Повторенията на ситуациите показаха, че по-скоро взетите от арбитрите решения са били коректни.

Снимка 412280

Източник: Twitter

В края на полувремето Рен се сети да "надникне" в съперниковата половина. Епизодичните далечни изстрели на Бен Арфа обаче не застрашиха вратата на Арсенал и резултатът се запази непроменен до паузата.

Втората част стартира ударно за гостите, като след две последователни техни атаки се стигна до изстрел на Нианг в дясната греда на вратата, пазена от Чех.

Снимка 412299

След това и втори шут на атакуващите състезатели на френския състав срещна рамката на лондонската врата, но топката така и не желаеше да влезе в нея.

Вместо това Пиер-Емерик Обамеянг получи страхотна възможност да вкара за втори път кълбото в мрежата и се възползва. Това се случи в 72-ата минута, когато нападателят бе изведен на празна врата и покачи на 3:0.

Снимка 412292

При гола останаха известни съмнения за налична засада, но на този етап в Лига Европа системата ВАР не се използва.

Така или иначе нови голове не бяха реализирани и Арсенал заслужено продължава в следващата фаза от турнира.