"Нека не се заблуждаваме, нашите успехи- и днес, и в миналия квалификационен цикъл са плод на случайност и повече ентусиазъм. Вече е крайно време да се направи национална политика за развитие на детско-юношеския футбол, заяви след мача с Португалия селекционерът на младежкия отбор Александър Станков.
Нашите стигнаха до първа победа в група 3 след единственото попадение на Валери Домовчийски от дузпа в края на първото полувреме. "Въпреки двете загуби, нашите момчета играха блестящо срещу един много силен противник. Ние подходихме днес по различен начин и на моменти изглеждаше, че се браним, но такава ни беше тактиката и момчетата я изпълниха перфектно.
Целта ни беше да играем на контраатаки. За съжаление обаче времето не изневери на себе си и ни постави при много тежки условия", каза още Александър Станков. Той допълни, че още съжалява за поражението от Черна гора на старта в квалификацията и уточни, че едва ли този отбор ще има други точки в актива си.
Тогава българите изиграли второто полувреме без дух и желание и имали облик, какъвто не е имал този състав до тогава. "Аз и сега казах на момчетата, че е изключително важно за един национален отбор да играе мачовете си мобилизирано и с висок морал. Тогава дори и да правиш технически грешки, феновете могат да ти простят".
Станков отказа да прави персонални оценки на играчите, но не се стърпя и отличи двамата централни защитници днес Иван Иванов и Николай Бодуров. Николай Михайлов, смята селекционерът, не заслужава подигравателно отношение от феновете, защото той и колегите му от отбраната се справили под натиск с цялото напрежение.
"За съжаление нито една българска телевизия не излъчи мача и трябваше нашите фенове в страната да го гледат по португалската телевизия. И това при условие, че е даден от Sport Five без пари- направо мога да го нарека срамота". На въпрос на португалски журналист кой измежду Англия и Португалия е по-класен отбор, Станков отвърна, че двата отбора изповядват съвсем различен стил на игра.
И докато британците разчитали повече на дълги подавания и физически единоборства, то португалците залагали на продължителни разигравания. Българският треньор не изключи и нашите младежи от сметките от битката за първите две места.
Той припомни, че България играе много добре като гост. Станков допълни, че Николай Михайлов е извел отбора с капитанската лента, тъй като Ивелин Попов вече е част от мъжкия национален отбор и не е било ясно дали ще бъде пуснат за днешната среща.
dimi3
на 13.10.2007 в 05:39:41 #6Като сме се отворили на литература да ви припомня един епизод от "Престъпление и наказание". Там Мармеладов, алкохолик с противен вид, казва на Разколников: "Бедността не е порок, сударь, а нищетата." Духовната нищета бих добавил само за да доизясня изказването си.
buddy
на 13.10.2007 в 04:52:53 #5Локо Пд "Цар Плъх" е наистина велик роман, много се радвам, че и на теб ти е харесал. Сравнението ти е също много точно. Надявам се България да се намира в края на този сюжет - когато обстоятелствата правят Цар Плъх никому ненужен. Наздраве
П.П. Аз съм с "акулите", sorry за последния мач, харесвам смърфовете и публиката им и им желая успех.
buddy
на 13.10.2007 в 04:40:16 #4Бразилските момчета масово играят за удоволствие футбол по плажовете на Рио де Жанейро, Сао Паоло и другите градове по крайбрежието. Ако някой е играл футбол на съх пясък ще разбере много бързо, че тази работа не е никак лесна работа. За да има успех един отбор в подобна игра, топката трябва буквално през цялото време да се разиграва във въздуха, за което се изисква изключително голямо техническо съвършенство. Опитайте да бягате поне 3 минути на сух пясък и ще разберете колко физическа енергия е необходима за 30 минути непрекъсната игра. Затова много трудно ще видите бразилко момче с наднормено тегло. Затова е много трудно да се изберат най-добрите от толкова много таланти. Нашите момчета на плажа пият бира и пушат като комини. Това което играят на плажа е белот или табла. Обаче им дайте да коментират футбол - по-добри разбирачи от тях няма. Затова е много трудно да се открият таланти, а още по-трудно е да се накарат да тренират редовно. За това се иска труд. А да се трудиш, да полагаш някакви усилия, не е престижно в Татковината. Така че не е до беднотията само...
fox
на 12.10.2007 в 22:20:41 #3Matrix Това, за бедната държава и скапания футбол са приказки за умрелите. Едва ли Бразилия е върха на сладоледа, но пък футбола е... То, че футболът има връзка с икономиката е ясно, ама не е само това...
Локо Пд
на 12.10.2007 в 20:46:39 #2Бедна държава ли? Matrix,имаше една книжка "Цар Плъх",такова е положението у нас...
diabloodripper
на 12.10.2007 в 19:42:14 #1Абсолютно прав е.