Вратарят на чешкия национален тим Петер Чех намира за добра идеята при равенство с Турция в последния мач от група "А" на Евро 2008 класирането за четвъртфиналите да бъде решено след изпълнение на дузпи.
"Това е много по-добре, отколкото да се тегли жребий, като се хвърля монета", заяви Мех по време на пресконференцията на чешкия отбор. В същото време наставникът Карел Брюкнер разкри, че неговите възпитаници са упражнявали изпълнението на дузпи.
"Разбира се това няма да ни е цел. Искаме да играем футбол и да спечелим", каза Брюкнер. Капитанът Томаш Уйфалуши пък заяви, че Чехия е по-силният тим от Турция и ще победи. Чехите имат добър баланс на Европейски първенства, когато
даден мач трябва са се реши след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.
На финала през 1976-а година те побеждават Германия с дузпи. Четири години по-късно надиграват домакина Италия с дузпи в спор за третото място. На Евро 1996 в Англия елиминират Франция на полуфинала отново с дузпи.
liohmanian
на 13.06.2008 в 21:38:33 #5Кой не знае Петер Мех,кой не е чувал за него....
raggayo
на 13.06.2008 в 19:41:39 #4ХАХХА..Евала на Ливърпулците..АХАХХАХАХ..4ех и дузпи..ХАХХА..тери и дузпи хохо холандия = испания финала..
1899
на 13.06.2008 в 19:18:52 #3Мех

hudini
на 13.06.2008 в 18:47:26 #2абре като знам,че Чех не е спечелил 1 път на дузпи и се чудя дали няма да го сменят в 89-тата минута
Fernando
на 13.06.2008 в 18:41:13 #1"Това е много по-добре, отколкото да се тегли жребий, като се хвърля монета", заяви Мех по време на пресконференцията на чешкия отбор.