Йохан Фонлантен ще се завърне в швейцарския националния отбор за контролата с Бразилия днес. Нападателят на Залцбург отпадна от тима преди Мондиал`06 заради частично разкъсване на ахилеса.
След това Фонлантен не попадна в състава на Коби Кюн за приятелските мачове с Лихтенщайн, Венецуела, Коста Рика и Австрия. След добрите си игри за Залцбург обаче нападателят отново привлече вниманието на селекционера. "Преди два месеца Кюн дойде при мен в Залцбург и каза, че разбира разочарованието ми, че не играх на световното", заяви Фонлантен.
Стрелецът нашумя на Евро`04, когато стана най-младият играч, разписвал се на такъв форум. Въпреки таланта си, роденият в Колумбия футболист често бе обект на критики заради импулсивността си. Йохан дори заяви, че никога повече няма да играе за Швейцария, защото в един мач за младежите до 21 г. бе оставен резерва. И в днешната контрола Фонлантен може да започне на пейката, тъй като се очаква партньор в атака на Алекс Фрай да бъде Марко Щрелер.
Този път обаче Йохан е доволен дори от факта, че ще е резерва. "Трапатони и Матеус в Залцбург направиха много, за да укротят темперамента ми, заяви нападателят. - Винаги съм имал "гореща" кръв и съм се замесвал в проблеми, но работя много по този въпрос. Връщането ми в отбора и шансът да играя, макар и малко, срещу Бразилия ме прави щастлив. Разбира се, ако направя добро представяне, ще знам, че наистина съм се завърнал в националния тим".
BoFF4o
на 15.11.2006 в 01:55:32 #1Фонлатиен ...е вече такова животно нема....И на немски,итлиански,френски и английски да го чететеш си е Вонлатиен...Няма еизк в които "В' да се чете като "Ф",или поне от шевйцарските официални езици...