Алесандро дел Пиеро с шанс за Евро 2008
04.02.2008 20:36:27
Източник: Ройтерс
"Има четири месеца до началото на Европейското първенство и никой не трябва да се чувства изключен от тима. Дел Пиеро е интелигентен човек и знае много добре каква е ситуацията", каза старши треньорът на "адзурите" Роберто Донадони.
33-годишният футболист, който бе част от тима спечелил Световната тила през 2006 година, не е играл за Италия от септември миналата година, когато "адзурите" направиха 0:0 с Франция.
Медиите в Италия очакваха Дел Пиеро да бъде върнат в тима, след като се представя изключително добре от началото на сезона и има седем гола от девет мача.
Донадони обаче заяви, че не само формата, в която се намира един играч, го интересува.
"Седем гола не правят един състезател необходим", каза Донадони.
bazani
на 05.02.2008 в 11:46:10 #11Сашко трябва да играе на европейското,но Томазо Роки-не!Има много по-добри варианти за 9-ка пред Томазо Роки...Тони,Пипо,Лукарели,ако щете и Амаури!?
juventino
на 05.02.2008 в 00:31:21 #10Bраво дано го вземе за европеиското но си мисля че и Томазо Роки има място
uko
на 05.02.2008 в 00:04:08 #9gaz!
Alessandro_Del_Piero_
на 04.02.2008 в 22:18:16 #8Дел Пиеро трябва да е в състава...това е просто уникален футболист дори и на тея години е сред най-добрите играчи...Никога незнаеш какво ще направи...немога да се сетя за по добър изпълнител на пряксвободни удари..дори Жуниньо...незнам Джилардино определено не е за национала в тази си форма...до тогава има време де ама едва ли...най-удачният вариант за нападатели е: Тони,Якуинта,Алекс(като от тях 3мата се избират 2ма или АДП зад нападателите може да играе)Роки,Индзаги.Ди Натале..другото е под тяхното ниво така че да се надяваме че Донадони ше ме послуша ама едва ли
Cheffo
на 04.02.2008 в 21:19:49 #7explosion ASROMA1927, това си беше направо нещо взривно! Рядко обаче се пускаха Дел Пиеро и Тоти заедно. Тоя Донадони как я мисли да я кара цяло европейско без Дел Пиеро, при условие, че Тоти се отказа от нациналния? Абсолютно съм сигурен, че Италия няма никакви шансове без Дел Пиеро. Дори бих казал по-добре Дел Пиеро в лоша форма, отколкото някой младок в супер форма.
rado907
на 04.02.2008 в 21:18:54 #6Дел Пиеро би бил добра резерва. Още решава мачове. Общо взето ако не е контузен, трябва да бъде взет.
explosion ASROMA1927
на 04.02.2008 в 21:04:14 #5Дел Пиеро Тоти Виери най доброто италиянско трио което се сещам последните 7-8 години
hristos
на 04.02.2008 в 20:52:24 #4Томазо Роки е много добър голаджия, но не му се дава шанс в национала.
LORD_SLIM
на 04.02.2008 в 20:50:18 #3Италия в момента въибще няма класни нападатели като Виали,Раванели,Казираги,Виери и други,Единствено Тони е в топформа за партниор направо се чуда кой ще пуска Донадони.Джилардино и Индзаги не трябва да са в национала,освен Куяларела друг не се сещам може да се даде шанс и на Джузепе Роси.
1986
на 04.02.2008 в 20:47:34 #2Алекс заслужава да играе на Европейското, само пак да не му дойде на ум на Донадони да го пуска халф. Винаги може да помогне дори и със съвети към по-младите. Лидер си е.
hristos
на 04.02.2008 в 20:42:13 #1Лично аз съм ЗА.Винаги може да измъкне някой закучен мач. Форца Италия