България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
fun
на 15.08.2006 в 20:56:31 #20ВАШИТЕ ПРЕДПОЧИТАНИЯ ЗА ТИТУЛЯРЕН СЪСТАВ???
4oKuTo
на 15.08.2006 в 20:56:17 #19Забравих да спомена,че най-слабите на терена бяха Кишишев,М.Петров и Г.Пеев...
Argy
на 15.08.2006 в 20:54:34 #18Как пък го видяхте приятно това ходене по мъкитебе,Топспорт? Да не сте го писали на почивката/ преди мача този коментар?! Е, поне видяхме че Вагнер,Кирилов,Пеев,Кишишев,Лазаров,Б.Георгиев, М.Петров и Стоичков не стават!
Травъл
на 15.08.2006 в 20:54:22 #17Вън кучето от национала!
4oKuTo
на 15.08.2006 в 20:53:42 #16Трагедия беше този мач,толкова много грешки направихме,че не е истина,а Бербо нямаше късмет,все пак показа някой друг финт...А като видях,че почваме с 3ма чужденци ми стана лошо и щях да получа нервна криза,честно ви казвам...Кво прави тоя Янкович там бе???Та Велизар Димитров е 100 пъти по-добър от него,а и е БЪЛГАРИН и не игра нито една минута...В защита бяхме трагедии и имахме голям късмет,че съдията не даде червен картон на Иванков за игра с рука извън наказателното...И още нещо-трябва в националния и в ЦСКА да стоплят,че Данчо Тодоров не е защитник или дефанзивен халф,а е дясно крило!!!Най-добрият беше Стилян Петров...Това е от мен
rado907
на 15.08.2006 в 20:53:13 #15абе какво точно искате от хората в приятелска среща преди началото на сезона като гости?
Pippo Inzaghi
на 15.08.2006 в 20:52:26 #14Опитаха се да игрят на моманти успяха.Обаче нещо им куца в средата на терена.Кишишев под всякаква критика.Само бавеше излишно.То и това не му е поста де.Пеев го бяха пуснали само да видят дали могат да му намерят отбор.На Мартин не му се играше, може много повече.Росен Кирилов сбърка 2 - 3 пъти.Играчите от Левски няма да коментира, защото съм пристрастен.Бербатов си беше на висота, Стилян също направи добри неща ама както обикновенно се скри след известен париод от време.
rado907
на 15.08.2006 в 20:52:08 #13и аз не знам какво очаквам ;-(.
jordas
на 15.08.2006 в 20:51:23 #12с тая игра румъния ни отнасят да не говорим за холандия , с словения мачът тук ама хич не е ясен , песимист съм за представянето на националите , слаб трениор, слаби футболисти , слаб коментатор - гено даскалов "голямо куче лисица е крейг белъми " , " с тази игра няма защо да се притесняваме за мачът с румъния " ?????????????? , пълен идиот , видях го на плажа в китен - бастун с очила , и той ще ми коментира , не знам , никой от националите не ми хареса само георги петков май , нямат желание наще ли толкова си могат ли !?
Crespo
на 15.08.2006 в 20:50:52 #11rado907 какво очакваше ти?????
@*****@
на 15.08.2006 в 20:50:46 #10С тази игра можем вече да отпишем европейското.
Revan__
на 15.08.2006 в 20:50:41 #9Каквото ти харесаха е Саса !!Футбола трябва да вкараш те вкараха ли и то на отбор като Уелс който във всяка квалификация получаваше поне по гол да не говорим ,че Австрия и Северна Ирландия им вкараха по два!!!Просто СРАМ..Подкрепям ги винаги ,но това да не можем да бием разни дървари от Уелс е смешно
Crespo
на 15.08.2006 в 20:49:49 #8защо в първите 11 имаше 3-ма, които определено не са българи? ами ти какжо о4акваш ааа
Revan__
на 15.08.2006 в 20:48:57 #7Росен Кирилов трябва да го маха.Щом с-у Уелс не става незнам за какво го взима
Saso
на 15.08.2006 в 20:48:51 #6Стига сте псували... вместо да се обединим и да стискаме палци на нашите, пак плюем по тях! Не играха зле, на мен ми харесаха!
rado907
на 15.08.2006 в 20:48:41 #5бербо да прави квото си иска в приятелски мачове, важното е да бележи в квалификациите. освен това ебати не може всеки мач да вкарва колкото и да е добър.
Crespo
на 15.08.2006 в 20:47:40 #4Wales 0 - 0 Bulgaria мале не е истина е слаби слаби

rado907
на 15.08.2006 в 20:47:33 #3защо в първите 11 имаше 3-ма, които определено не са българи? не че имам нещо против тях, де. и все пак, сърбите аре ок, сърби, българи, все сме балканци, но лусио вагнер?
Revan__
на 15.08.2006 в 20:45:58 #2Мръсна марда Бербатов вече ме дразни олигрофен манекен!!!Мислех за пелн глупак Лампард ама след този мач изглежда явно е бил прав!!!!!
fun
на 15.08.2006 в 20:45:06 #1За Уелс ли говориш!?