България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
Травъл
на 15.08.2006 в 21:08:55 #40Абе вие БЪЛГАРИ ли сте бе, галфони? Или ви тресе общата глобализационна вълна... В национала на БЪЛГАРИЯ няма място за НЕбългари! Вън кучето от национала! Георги Бодушки, Раковски
fun
на 15.08.2006 в 21:08:46 #39Argy 16.08.2006 00:07 Fun, Тъпчо за какво ти е,в Европа лактите и юмруците ги свирят Е, той поне играев тая Европа, за която говориш
Saso
на 15.08.2006 в 21:08:41 #38Благо е като ВОЙВОДА у главата... Петко льооо, капитанииине!!!
il
на 15.08.2006 в 21:08:39 #37Хорааа, няма колектив в този отбор. Всички търсят Бербатов, който много лесно може да бъде неутрализиран. Как ще се обиграят тези момчета с 1-2 мача?! За мен по добър вариант беше или Левски, или ЦСКА или Литекс да бяха играли срещу Уелс.
Gascoigne
на 15.08.2006 в 21:07:43 #36Ами аз мисля,че Зоран Янкович е много грамотен футболист и върши много важна работа в бг-отбор,особено в цикъла за Евро 2004. Защитата е невероятно слаба. Късмет имаше Вагнер и отчасти Томашич, че топките минаваха през фланга на Кирилов. Добре че британците пуснаха второто полувреме младежката си формация. Много надежди отдавам на това момче от Литекс- Венков, той е добър футболист.Не мисля, че Тодоров-Бербатов биха се застъпвали, а напротив това е ключовият тандем.
Argy
на 15.08.2006 в 21:07:07 #35Fun, Тъпчо за какво ти е,в Европа лактите и юмруците ги свирят

vucata
на 15.08.2006 в 21:05:24 #34ai пускаи другия ма4 велизар ве некадарник.наистина гледал световното и са опитва там някви схеми да праи каде ве аланкулу.кви са ти критериите за футболис колкото по недагав толкоз по-добре ли не знам.просто ма4 на на6те няма гледам докат не са махне ицата кроифа
Street Fighter
на 15.08.2006 в 21:05:19 #33Крайно време е тези от БФС да вземат Ото Рехагел и да станем европейски шампиони!
Dalay_lama
на 15.08.2006 в 21:04:42 #32Много слаб мач от наша страна за съжаление.
Уелс са доста слаб отбор, много под нивото на 3-те водещи отбора в нашата квалификационна група. Нищо добро не ни чака, добре че беше обичайния заподозрян - Бербатов, да покаже малко футбол, но останалите не струват нищо вкупом.
За съжаление мача с Румъния отива на зле резултата...
fun
на 15.08.2006 в 21:04:40 #31ето моите: БЕРБАТОВ БОЖИНОВ ПЕТРОВ ВЕЛИЗАР СТЕНЛИ ЧАВДАР ВЕНКОВ ИЛИЕВ ТОПУЗАКОВ АНГЕЛОВ ПЕТКОВ
Argy
на 15.08.2006 в 21:02:47 #30Ето една идея: Г.Петков Д.Тодоров В.Илиев Венков Томашич С.Петров Г.Илиев Ангелов С.Тодоров В.Димитров Бербатов
jordas
на 15.08.2006 в 21:02:44 #29аз въпреки че съм славист не преставам да се очудвам че продължават да викат благо георгиев , заради прическата ли го викат , а иначе персонално , слаби за мене бяха росен кирилов, кишишев , здравко лазаров се включи слабо , мартин не беше това което е , горе долу бяха янкович , станислв ангелов , светлио тодоров , бербатов си личи че е друга класа но не му вървеше , стилян беше на познатото добро ниво , томашич също игра добре като изключим редовната грешка която прави почти всеки мач , срещу румъния такива грешки ще са фатални ! , гощо петков беше отличен и за мен той трябва да е титуляр , а пловдивския наглец стоичков доказа за пореден път че за нищо не става и по скоро може да развали нещо отколкото да съгради
Monako
на 15.08.2006 в 21:02:14 #28След по малко от месец започват квалификациите, а няма избистрен състав да не говорим за стил на игра, поредния резил предстои но тава се очаква със селекционеро от село.
Pippo Inzaghi
на 15.08.2006 в 21:01:21 #27Да това с облика на отбора и изяснени титуляри е много дразнещо. Лутат се по терена без д знаят какво да правят, никва идея.Не рядко Стоичков ги слага на постове, на които не играят в клубните си отбори.
1948
на 15.08.2006 в 21:01:04 #26Националите скъсаха от майтап в турското първенство Димитър Иванков и Здравко Лазаров. Причината - решението на бившия им колега Александър Александров - Кривия да подаде молба за турски паспорт. Според тях новото име на пловдивчанина ще е Ахмед. Прeкръстване поне на първото име е задължително при процедурата, обясниха Лазаров и Иванков. - Кандидатствайте за турски паспорт и вие - подвикваха по адрес на Иванков и Лазаров националите. Самият Иванков пък си направи шега с новоизпечения национал Лусио Вагнер. - Ако служителката на летището в Кардиф се усъмни, че си българин, кажи, че от три месеца си на море - посъветва Иванков бразилеца.
vucata
на 15.08.2006 в 20:59:20 #25изгаври са с велизарката.за мене един от наи-добрите бг футболисти,може да вка ра острота в таз дясната зона кадето са вижда 4е пеев му трябват о6те бая ма4ове а пак благо просто не става.росен кирилов за някоя селска група става ама не и за националния.вагнер игра мн добре,янкови4 долу горе ама божинката трябва да играе вместо него.ина4е отново стилян просто невероятен по-добар е джерард и лампард взети заедно няма ко да си говорим за туи мом4е,бербатов показа 4е е много добар ама са лигаве6е когато трябва6е да вкара.и нали каза 4е 6те пусне вси4ки 6то не пусна велизар го еба в некадарника тои има ли основно тоя
Критиканта
на 15.08.2006 в 20:59:00 #24Леле мале ние тия дечковци от Уелс не можем срещу тях да играем , къде сме тръгнали въоще , пак ще ставаме за смях . Ицо само как си реди футболистите просто умирам от смях , гледал е световно нашия и той видял там тактика само с един нападател , обаче изпълнителите му срам .... Пеев , Янкович , Кишишев , Кирилов направо бяха плачевни . А какви смени само : Тодоров като дясно крило .........смях , Благо като вътрешен халф ама по едно време почнаха да се сбутват много със Стилян и Георги Илиев , Електричката ....това недоразумение просто нямам думи ......... и за какво разкарва Велизар като не го пуска да играе ........ Много слаб мач срещу оттбора на Уелс , който е под средното равнище в Европа ама като се замисля че едни други дървосекачи ни биха с 5 : 1 просто много надолу е паднал нащия отбор май , дано се лъжа но имам странното чуство че още в първия мач Р румънците ще ни разкрият много лошо колко сме зле ...........
4oKuTo
на 15.08.2006 в 20:58:37 #23Петков Венков Топчо Илиев Ангелов М.Петров Стенли Янков Й.Тодоров Божинов Бербо А ако е здрав М.Христов влиза на мястото на Божинов и играем 4-5-1...
Street Fighter
на 15.08.2006 в 20:57:48 #22Не мога да разбера тези от Нова Телевизия какво толкова се кефиха на нашите, които играха много слабо. Можем да отличим само Бербатов, Ангелов, Томашич и Петков. Останалите бяха на екскурзия. Стоичков също е гола вода. Минаха няколко години, а отборът няма нито облик, нито стил на игра, нито титулярна единайсеторка. Срам!
Saso
на 15.08.2006 в 20:57:23 #21Какво искате повече не мога да разбера с тези футбалери толкова!?