България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
Saracen
на 15.08.2006 в 21:35:38 #80муриньо. ако херо редеше отбора шяхме да сме милиони пъти по-добре.
ot amerika
на 15.08.2006 в 21:35:01 #79Точно така, Бербатов ни е звездата не го критикувате щото без него ще завършим 4ти в наща група.
jordas
на 15.08.2006 в 21:34:58 #78няма харакер и злоба бербо това е , други имат злоба и харктер нямат вазможности , за домовчийски и ангелов не съм съгласен , нямат място в националния на тоя етап , валери може да стане но трябва постоянство , не съм видял някой от тях данаправи супер игра , но сираков не е казъл не са станали национали , абе тя е една, едната мафия смени другата мафия това е бг футбола
lampard
на 15.08.2006 в 21:34:27 #77значи тоя пропусна поне 3 стопрецонтови положения и пак е играл САМ! ей, вие сте големи мазохисти!
Saracen
на 15.08.2006 в 21:34:08 #76илиев е пълна дупка. за благо да не говорим. томашич игра супер (с изключение на онова подаване), пелето и той. петков също. как може данчо тодоров да го слага в защита??? пеев и той не игра лошо. електричката беше пълна нула.
vucata
на 15.08.2006 в 21:34:07 #75aве кви простотии говорите стилян не се старал ни6то не играл болен ли си опитва са да обере просто всяка топка ако си спомня6 гигс като центрира кав 6пагат напраи просто по-добар и от джерард,как без бербатов кои да пуснем гонзо или домов4ииски луди ли сте кви сте
JMourinhoo
на 15.08.2006 в 21:33:23 #748 милиона треньори има в България Не ви ли е ясно,че Херо реди отбора Станислав Ангелов е страхотен
lampard
на 15.08.2006 в 21:33:21 #73redlion 16.08.2006 00:31 Aбе Лампард и равен вие да сте благодарни че го има БЕРБАТА че иначе с тея другите сме последни в тая група!!! дали сме последни или четвъри ми е през к*ра. искам отбор, от който да не се срамувам, а не ялова звезда, която само излага България и сега като почне да се дъни в Англия, ще викат тия немат футболисти, тоя им е номер 1 винаги!
redlion
на 15.08.2006 в 21:32:15 #72lampard 16.08.2006 00:30 А ти ми кажи кои друг игра в тоя мач и се опитваше да направи нещо
Argy
на 15.08.2006 в 21:32:10 #71Lampard, а кой ни класира на това европейско,а? Говориш за малкото мачове в които Бербатов не вкара гол,ама за другите мълчиш! Ами Гонзо к'во направи със Sweden ,а? Я си признай-ти си завистлив подуенец и ти е мъчно че Бербатов (понеже е цесекар) успя там където лефскар може само да си мечтае! http://ibox.bg/forum/img/devil-smiley-095.gif
redlion
на 15.08.2006 в 21:31:28 #70Aбе Лампард и равен вие да сте благодарни че го има БЕРБАТА че иначе с тея другите сме последни в тая група!!!
fun
на 15.08.2006 в 21:30:28 #69Pippo Inzaghi 16.08.2006 00:28 Да приемем, че ти си треньорът
lampard
на 15.08.2006 в 21:30:09 #68Не бе да ми каже някой колко пропуски направи Бербатов- завездата! И докога това лике ще бъде абонирано за поста централен нападател! Иска да е велик нападател, но велик се става на терена с голове във важни мачове, а не със стоппроцентови пропуски на финала на Шампионска Лига!
Saracen
на 15.08.2006 в 21:29:11 #67Този мач беше срам за България. Толкова безидейна игра, толкова слабо представяне на повечето ритачи, че просто няма накъде. Бербо сам не може. Никакви ни нямаше в средата на терена. Ако не беше Петков щяха да ни разбият. Докато този треньор е начело ние хубаво няма да видим.
fun
на 15.08.2006 в 21:29:04 #66Мдаа определено ни трябват борбени халфове в средата. Веднага се сещаме за Христов и Боримиров, но да беха с 5 год. по-млади. Стенли издържа срещу Уелс, но срещу Ромъния и Холандия не го виждам без подкрепа.
Pippo Inzaghi
на 15.08.2006 в 21:28:32 #65Какво значение има тъпият състав.Да вземат някой нормален трениор и ако иска да направи отбор от играчи от В група.Стига да игграят нормален футбол и да бият какво значение има състава ?????
Saso
на 15.08.2006 в 21:27:05 #64Лампард мисля че още не сте в Шампионската лига това имам в предвид!
lampard
на 15.08.2006 в 21:26:39 #63Argy 16.08.2006 00:23 Lampard, Пак ли почваш? Ти какво лично имаш против Бербатов бе ,боклук!? Нищо лично, но като пропуска толкова много да се даде шанс на младите! Или тоя нещастник е абониран за номер 9? Не вкара на европейското, не вкара на Швеция, ами толкова си може! Има Домоечийски, има Ангелов не бива така! Бербо се подигра с труда на момчетата!
FC Levski 1914
на 15.08.2006 в 21:26:11 #62Съдбата ни е ясна. Загуба в Румъния, равен със Словакия и чао ЕВРО 2008!!!
Критиканта
на 15.08.2006 в 21:25:47 #61jordas Виж сега ......... М.Христов може да е контузен , но е точно играчът който липсва в този национален отбор Кишишев определено не може да играе като халф , но за бек със сигорност ще сложи всички от БГ в малкия си джоб . Тунчев , колкото и смешно да ти звучи по мое мнеие ( можеш да се смееш много ) е по добър защитник от червения капитан В.Илиев , но понеже втория вече се смята за звезда ( само не мога да разбера защо ) го сложих в 11 -те . Вл.Манчев , ами ако направя срванение с електричков то приятелю ....... Манчев е доста по добър .