България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
Saracen
на 15.08.2006 в 21:59:17 #120Да гледаш как един Томашич играе с повече сърце от половината "Бугари" говори само по себе си. Стенли, Ангелов и до нейде Бербати бяха единствените които играха с хъс.
FC Levski 1914
на 15.08.2006 в 21:58:53 #119И невиждам с какво един Г. Пеев е по-добър от Йовов или Телкийски.
redlion
на 15.08.2006 в 21:58:35 #118Saracen 16.08.2006 00:51 Цялата Халфова линия требва да се смени ама маи нема други!?!?!?! А като влезе и Чавдарчо увисваме съвсем в дефанзивен план!!!! И крилата много слаби!!!!! А Велизр ако го беше пуснал 15 мин щеше да изработи поне едно 100% положение за БЕРБАТОВ!!!!!!!!!!
Saso
на 15.08.2006 в 21:58:20 #117Обаче дори когато играе националния отбор по футбол... ПАК НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМ, много яка балканска черта!
Argy
на 15.08.2006 в 21:58:10 #116Кrivak, ако искаш да пуснат 11-те на Лефски за твой кеф,става ли? Вагнер се бил справил (е как няма да се справи нали е ''син'',вие по-далече от Подуене не виждате!) Бербатов на пейката,ти да нямаш треска!!!???
Saracen
на 15.08.2006 в 21:55:12 #115ПФК Левски 1914 и Лампард, е това исках да чуя. Да разбера, че не съм единственият мислещ така.
redlion
на 15.08.2006 в 21:54:18 #114krivia 16.08.2006 00:50 ТТИ си турчин вече твека че твоито мнение не е много в наша полза@!!!!!!!!!!

lampard
на 15.08.2006 в 21:53:56 #113krivia 16.08.2006 00:50 ЕВАЛА! Много точно! Хубаво е човек да чете толкова добре написани и аргументирани мнения! САМО СИНИТЕ!
Saracen
на 15.08.2006 в 21:53:32 #112Виж за нападателите не съм съгласен. Имаме си. Домовчийски, макар и млад може много. Бабангида също. Дори Йовов. Верно, все играчи на Левски, но добре се спавят n'est-ce pas?
FC Levski 1914
на 15.08.2006 в 21:51:49 #111Saracen 16.08.2006 00:49 С какво М. Петров, Лазаров и Янкович са заслужили повече местата си от Телкийски, Домовчийски, Вили или Вальо Илиев? И аз това се питам. М. Петров направи безбожно слаб сезон в Испания и въпре всичко е викан в националния отбор. Лазаров и Янкович бяха пълни фигуранти.
lampard
на 15.08.2006 в 21:51:17 #110Saracen 16.08.2006 00:49 С какво М. Петров, Лазаров и Янкович са заслужили повече местата си от Телкийски, Домовчийски, Вили или Вальо Илиев? заслужили, но не с футбони аргументи. подмазват се на нарциса Стоичков. Но Балъков винаги е бил по-добър от него! И примитивеца Стоичков го мрази, но ...
Saracen
на 15.08.2006 в 21:51:00 #109Red Lion, А де! Има толкова играчи дето могат да играят там. Мечо, Данчо Тодоров и Гъргоров например. Аре то последният е контузен, но другите двама не са!
krivia
на 15.08.2006 в 21:50:49 #108Само набързо искам да споделя задоволството си от няколко факта, които ми направиха впичатление в този мач. Първо - националния игра със схемата на "Левски" - 4-2-3-1. Двама дефанзивни халфа(С Петров и Кишишев,съответно Боримиров и Ричард в "Левски"),две крила(М Петров и Г Пеев,съответно Йовов и Телкийски),един нападател зад център нападателя(Янкович и Бербатов,Бардон и Домовчийски).В защита всичко е ясно. Четирима в линия.Като най-вероятно с/у Румъния това ще е цялата защита на "Левски" - Ангелов,Топузаков,Томашич и Вагнер. Много е вероятно в титулярните да започне Георгиев вместо Пеев,а дефанзивен Янков вместо Кишишев. Това за схемата и изпълнителите. Второ нещо е играта на Петков, Томашич,Вагнер и Стилян Петров.Според мен се справиха много добре.Особено Стилян се раздаде май най-много от тези на терена. Третото нещо е, че докато Мартин и Барбуков са на терена заедно,ние ще вкарваме много трудно гол. Те не играят с никой друг. Особено Мартин.Има едно центриране и то е към Бербатов и с това се изчерпва. Йовов и Вагнер в "Левски" са далеч по-сработени и изобретателни,закономерно това е по-силната зона в "Левски". В национала се разчита много на солови акции на Барбуков,което я стане, я не,по-често не става и затова смятам че с тях трудно ще се вкарва. По-добре според мен е Тодоров център-нападател а зад него футболист тип Димитров(странно защо пренебрегван постоянно от Стоичков).Той би паснал идеално на тази схема. Четвъртото е че наистина им трябва време да се сработят, което те в национала нямат, тъй че ... Какво ни чака ще видим,но със сигурност доста по-дефанзивна и изчакваща тактика в сравнение с това, което беше в предните квалификации. Петото нещо е и разликата в начина на игра на "Левски" и националния отбор."Левски" е много сработен тим,крайните защитници се включват успешно в атака,като в защито се дублират със съответните крила,докато това в национала М Петров и Г Пеев не правеха успешно. Шестото е владеенето на топката.Тази схема позволява изключетелно много да се контролира топката,съответно и ритъма на игра.Това пак липсваше. Според и това е резултат от несработеността. Накрая неслучайно Мъри постоянно повтаряше,че пропуските са фатални и не бива да се изпуска толкова. Сега национала е в началото на този път. Дано не е толкова дълъг, колкото беше в "Левски". Иначе ще чакаме следващите квалификации за класиране. Това е. Успех на националите! И М Петров и Барбуков на пейката! » отговор
redlion
на 15.08.2006 в 21:50:46 #107lampard 16.08.2006 00:48 Недай си боже Бербата да се контузи и да го няма и Светлъо Тодоров и господ немои ни спаси!!!!!!!!!
Saracen
на 15.08.2006 в 21:49:01 #106С какво М. Петров, Лазаров и Янкович са заслужили повече местата си от Телкийски, Домовчийски, Вили или Вальо Илиев?
lampard
на 15.08.2006 в 21:48:21 #105FC Levski 1914 16.08.2006 00:45 На отбора му липсват креативни футболисти в средата на терена. Докато играеше Балъков беше добре, но след като се махна отбора тръгна рязко надолу. Защо ли? Балъков е незаменим! Той беше в основата на всички успехи на националния отбор. Но втори Балъков скоро няма да има! Лошото е, че правим много пропуски и Мартин и Бербо са абонирани за първия отбор!
redlion
на 15.08.2006 в 21:47:57 #104Saracen 16.08.2006 00:46 I az teka si mislq Виж една франция с Двама халфа МАКЕЛЕЛЕ и ВИЕРА И един нападател АНРИ - Финал на световно и само не ми говорете за ЗИдан
lampard
на 15.08.2006 в 21:46:35 #103jabberwock 16.08.2006 00:44 lampard, виж сега малоумнико, за да му е конкуренция на Бербата- Валери, някой трябва да го повика в националния. И това време ще дойде. Само дето бербата създава положения и често вкарва такива. А валери или ангелов как да вкарват като играе само Бербо!
Argy
на 15.08.2006 в 21:46:30 #102jabber, kажи какво му е смешното на това В.Димитров да играе вместо М.Петров! Аз не виждам на някой други да му е смешно
Saracen
на 15.08.2006 в 21:46:11 #101При никакви халфове, и италянската защита да сложим пак ще ни надупчат