България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
Argy
на 15.08.2006 в 22:20:40 #140Прасе, аз Велизар за ляв халф го глася,кой ти говори за крила?
redlion
на 15.08.2006 в 22:18:25 #139Маи има повече луди КРАВИ

aman ot ludi praseta
на 15.08.2006 в 22:17:25 #138Argy 16.08.2006 01:14 Айде първо си задай въпроса колко пъти е играл ляво крило Велизар в клубния си отбор, и ще разбереш защо не става, много по-полезен ще е на мястото на Янкович
Argy
на 15.08.2006 в 22:14:42 #137jabber, Приемаме че не не знам кой къде играе! Обясни ми,ако обичаш, защо не може Велизар да играе отляво (вместо Мартин Петров) с двама нападатели напред,да речем Бербатов и Светльо Тодоров! А недей забравя, че имаме и Владо Манчев!
aman ot ludi praseta
на 15.08.2006 в 22:14:35 #136обръщението е за турците който плюят Левски под статия за националите, а че без Бербо и Стенли не можем в момента е ОЧЕВАДНО за всеки трезвомислещ човек
redlion
на 15.08.2006 в 22:11:11 #135SS Lazio 16.08.2006 01:10 ВЪН МУТРИТЕ(ГОВЕДАТА) ОТ БФС
Критиканта
на 15.08.2006 в 22:10:09 #134Абе момчета защо ме карате да се смея , не мога да ви разбера наистина ли го мислите или сте това дето го пишете или само за спора ......... Защо Бербатов е титуляр в националния , защото е най -добрия български нападател в момента и колкото и да ви е мъчно , вкарва по 25 гола в бундеслигата , и защото за 45 мача с националната фанелка иам 26 гола ( за мачовете му в националния и головете сигурно не съм абсолютно точен но вие не сте малки можете да си извадите статистика ) , защото е ценен от доста по - умни футболни хора от вас и от тъпука Ицо ......... За Мартин е ясно на пейката в Атлетико и тази година и после в Ботев Враца ......... За Домо , евала на момчето добър е дано не се разглези като Божинов и може и да стане , но първо нека вкара 30 гола в А група и 10 -на за младежите пък да видим тогава ............. това е , а и Светльо Тодоров дори в момента е на светлини години над Домо и Емил Ангелов който не знам какво толкова го превъзнасяте , не виждате ли че в Левски го пускат само за да могат да вземат някой лев за него иначе и там щеше да търка пейката ...........
aman ot ludi praseta
на 15.08.2006 в 22:08:46 #133Абе прасюнгери, четете и после коментирайте. Това което написа кривия е почти точно. Стоичков или който там му реди състава най-после прозря вярната тактика. само с изпълнителите сбърка, ама има време и тях да ги нареди. Да оздравява Венков за да смени Вагнер, другите трима в защитата са сините , в момента няма по-добри от тях, от дясно Телкийски, а зад Бербо Велизар.....ако дай боже Мариян се оправи да сменя кишишев и от този отбор вече можем да очакваме нещо повече
Argy
на 15.08.2006 в 22:08:15 #132Кriv, Вагнер не става и за махленски футбол, а за М.Петров казах, че по мое мнение трябва да седне на пейката за сметка на Велизар!
lampard
на 15.08.2006 в 22:07:23 #131Saracen 16.08.2006 01:04 Ква подлога, той е такъв смотаняк и некадърник като треньор, че подлога или не, той и без това по-добре не може! А БЕ ПОНЕ ДА БЕШЕ МЪЖ! само дано не излъжат Балъков да стане треньор, за да погубят и неговата треньорска кариера! Ицето е тъп и тия го правят на маймуна.
fun
на 15.08.2006 в 22:06:58 #130Ааа виждам тука добри дискусии си водите. Хвала, хвала на таквизи люде !
Saracen
на 15.08.2006 в 22:04:53 #129Ква подлога, той е такъв смотаняк и некадърник като треньор, че подлога или не, той и без това по-добре не може!
FC Levski 1914
на 15.08.2006 в 22:04:33 #128Арги, сигурен съм че 11-те на Левски биха показали три пъти по-организирана игра от това което наблюдавахме днес. Но то си личи и по резултатите. Левски е на прага на Шампионската лига, а националния отбор е стигнал дъното.
krivia
на 15.08.2006 в 22:04:19 #127Нямам треска, нито мразя ЦСКА. Просто споделих каква е ситуацията според мен. Кой съгласен,съгласен.Койте не е,да чуя аргументи. С какво бе полезен М Петров и в атака и в защита? Колко пъти помогна на Вагнер в дефанса и колко пъти успешно комбинираха по лявото крило? Нито веднъж.Един два паса на Лусио към Петров и той след това я "изплюе" към Бербатов. Между другото имаше няколко ситуации, в които Янкович се откриваше на стрелкова позиция,но Бербатов не го търсеше. Всяка топка я завършва сам,дори и да е в невъзможна ситуация. Така няма да стане според мен. Това е. Ако някой смята да чакаме Барбуков от 10 положения да вкара едно на мач и с това да унищожи атаките ни, да е жив и здрав!
Saracen
на 15.08.2006 в 22:03:46 #126Калтака, Най-много 4то място ще вземем!
lampard
на 15.08.2006 в 22:03:44 #125стоичков се оказа подлога ... а го харесвах!
kaltaka
на 15.08.2006 в 22:02:34 #124Не ми се мисли какво ни чака.То румънци и холандци добре ама да не ни отпукат и словенците, че тогава я оклепахме.Нито треньор имаме нито футболисти. Европеиското наще момчета ще го гледат по телевизията,а така ще стане и със световното в ЮАР ако не им назначат сериозен и амбициозен треньор които не се влияе от мениджерски интереси.
Saracen
на 15.08.2006 в 22:01:52 #123Red Lion, Съгласен съм. Аз съм на мнение обаче, че Борката има място в този отбор. Вили е в криза, но това момче има качества. Най-малкото поне знае да пада за дузпа както Емо Костадинов знаеше!
lampard
на 15.08.2006 в 22:01:42 #122време и ние като Англия, да изхвърлим негодния треньор заедно с манекена му! Стоичков и Бербатов ВЪН!
Argy
на 15.08.2006 в 22:01:35 #121jabber, чакам да ти чуя аргументите против Велизар!