Отборът на Етър (Велико Търново) победи с 2:0 Литекс в последната си контрола преди началото на новия шампионат. Проверката бе и представяне на новия тим пред собствената публика. Успехът дойде в последните няколко минути на мача. Първо Дино Мартинович откри, а след това Пламен Николов си отбеляза автогол.

Официално: Йордан Апостолов се завърна в Етър

Договорът му е за две години

Още във втората минута на мача домакините можеха да открият резултата. Фло Боджадж засече топката в наказателното поле, но вратарят Нисторов изби в горната греда. До края на първата част попадение за гостите бе отменено заради засада.През втората част двата тима се активизираха и стигнаха до няколко положения и пред двете врати. В крайна сметка в края на мача Етър стигна до две попадения.

Първо в 83-ата минута Здравко Илиев центрира отлично към резервата Мартинович, който с глава прониза вратаря. Четири минути по-късно пък опитният Николов прати топката в собствената си врата при едно центриране на Иван Стоянов, което рикошира и в стража Нисторов.