Етър продължава напред в турнира за Купата на България, като елиминира Балкан (Ботевград) като гост с 5:4 след дузпи. При тях вратарят Христо Иванов спаси два удара на домакините и сам отбеляза петата.

Изцяло се повтори ситуацията от мача за купата в Созопол преди година, когато отново след 0:0 се стигна до дузпи и там Христо Иванов също спаси две и реализира петата.

Етър игра в Ботевград без шестима основни играчи и 62 минути с човек по-малко след червен картон на Юлиян Райков, но показа характер и надделя над домакините. "Виолетовите" имаха превес почти през целия мач и атакуваха непрекъснато, но допускаха положения и пред своята врата. В 15-ата минута Мартин Петков вкара топката във вратата, но бе маркирана засада.

Домакините до почивката отправиха два далечни удара, като първо Здравко Атанасов шутира до гредата, а в 30-ата минута силед удар на Николай Цветков бе уловен от Христо Иванов. За етърци Фемиа, който бе намерен от Кнежевич, стреля опасно до гредата, а самият Ловре Кнежевич стреля в аут. Най-чистата ситуация бе в 43-ата минута, когато опасен удар на Христо Марков бе избит от вратаря. Малко след това пък удар на Мартин Петков с глава мина до гредата.

В 51-ата минута Ловре Кнежевич бе изведен сам пред вратата, но се забави и спечели само корнер. "Болярите" останаха с човек по-малко в 58-ата минута, когато Юлиян Райков спря атака с цената на втори жълт и червен картон. Въпреки това етърци продължиха да атакуват, но направиха куп пропуски. Опасен удар на Христо Марков в 63-ата минута бе спасен от вратаря Слави Матин. После Николай Дичев с глава отблизо след центриране от корнер стреля край вратата.

Христо Иванов се отличи с отлично спасяване на удар от упор на Калоян Бонев. Последваха два чисти пропуска на Христо Марков и Христо Димитров, които бяха извеждани съвсем сами срещу вратаря. Балкан пропусна своя миг в 88-ата минута - Христо Иванов направи невероятно спасяване на излезлия срещу него Кристиян Ковачев.

Така се стигна до продължения, в които единствено в 94-ата минута Кнежевич стреля параболично над гредата, а в ответната атака Христо Иванов спаси удар на Атанасов. До края домакините чакаха дузпите, като в 116-ата минута пуснаха втория си вратар Костадин Котев.

При наказателните удари Кнежевич, Здравко Илиев и Ради Апостолов бяха точни, докато Христо Иванов спаси удара на Емил Колев и резултатът стана 2:3. Фемиа обаче също пропусна и Калоян Бонев изравни за 3:3. Николай Дичев и Дейвид Йорданов бяха точни за 4:4. При шестите изпълнения Христо Иванов обаче със силен удар вкара за 4:5, а после спаси удара на Кристиян Ковачев.

"Етър" продължава на 1/16 финалите, където на 21 септември посреща Ботев (Пловдив).