Етър (Велико Търново) завърши наравно 1:1 в контрола с лидера в първенството на Босна и Херцеговина - Железничар (Сараево). Проверката се игра в турския курорт Анталия.

Двата тима изиграха интересен мач с множество голови положения пред двете врати. В първите минути босненският тим бе по-дейният, но около 30-ата минута "болярите" поеха инициативата и можеше да стигнат до гол чрез Иван Стоянов и Никола Колев.

На почивката главният мениджър Красимир Балъков пусна в игра почти изцяло нов състав. В 50-ата минута защитник на българите изби опасен удар на Кайкут. Малко след това Венци Василев стреля над гредата.

Етър откри резултат в 71-ата минута, когато Стефан Неделчев се възползва от грешка в защитата на Железничар и с хубав удар вката за 1:0. Шест минути по-късно обаче, след подаване на Убипарип, нападателят Асим Зец успя да изравни за 1:1.

Етър: Денис Григич, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Георги Пашов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Никола Колев, Стефан Неделчев, Иван Стоянов, Ерик Почански, Иван Петков (Христо Иванов, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Румен Руменов, Аласана Мане, Душан Младенович, Велко Братович, Иван Вълчанов, Чавдар Ивайлов, Даниел Младенов).

Железничар: Кьосевски, Стеванович, Османкович, Богличевич, Мехремич, Благоевич, Шабанаджович, Църнов, Убипарип, Зец, Кайкут.