Отборът на Манчестър Юнайтед имаше нужда само от едно полувреме, за да запише изразителен успех с 4:0 срещу Уигън в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига на Англия.

След нулево равенство преди почивката, Пол Скоулс, Хавиер Ернандес и дебютантите Александър Бютнер и Ник Пауъл се разписаха през втората част.

Новите попълнения Шинджи Кагава и Робин ван Перси бяха възстановени от своите травми, като в тяхно отсъствие в преди позиции действаха Хавиер Ернандес и Дани Уелбек.

Въпреки отсъствието на основните нападатели Уейн Руни и Ван Перси, двубоят започна отлично за „червените дяволи“, които получиха право да изпълнят дузпа още в 6-ата минута на двубоя. Решението на съдията бе доста спорно, тъй като контакт между бранителя на Уигън и Дани Уелбек трудно можеше да се види. Хавиер Ернандес обаче не успя да се разпише от бялата точка и мечтаното начало не се осъществи.

Вместо това, Юнайтед така и не успяваше да изостри достатъчно своите атаки и до края на първата част трудно достигаше до чисти голови положения. Така двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Веднага след началото на втората част обаче, вицешампионите взеха своето. Ветеранът Пол Скоулс, който днес празнува своя мач №700 за Юнайтед откри резултата в 51-ата минута - 1:0. Това успокои играта на "червените дяволи", които стигнаха до нови три попадения до края на мача.

Любопитен момент се разигра в средата на втората част, когато трибуните на "Олд Трафорд" изпълниха част от химна на големия си съперник Ливърпул "You'll never walk alone" в памет на загиналите на Хилзбъро привърженици.

В 63-ата минута след отлични действия на Райън Гигс по крилото, топката се оказа в новото попълнение Александър Бютнер, който асистира към Хавиер Ернандес. На границата на засадата, мексиканецът в типичен стил успя да се измъкне и да вкара втори гол за Юнайтед, който напълно свали напрежението.

Изигралият отличен мач Бютнер, който замести Патрис Евра в този двубой, стигна и до заслужено попадение на своята сметка в 63-ата минута. Холандецът направи страхотен пробив, излъга половината отбор на гостите и прати топката в мрежата за 3:0.

По страхотен начин се разви двубоя и за друг дебютант - Ник Пауъл. Младият британец се появи като резерва, но не му трябваше много време, за да се разпише за първи път с червената фланелка. Полузащитникът стреля отлично от границата на наказателното поле за 4:0.

Така след лошото начало, Юнайтед записа трета поредна победа в Премиършип и се изкачи до второто място в класирането с актив от 9 точки и изоставане от само един пункт от лидера Челси.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УИГЪН - 4:0

1:0 - Скоулс (51')
2:0 - Ернандес (63')
3:0 - Бютнер (66')
4:0 - Пауъл (82')