Мениджърът на Тотнъм Мартин Йол не скри радостта си след успеха на неговия тим над шампиона Челси с 2:1 в лондонското дерби от 11-ия кръг на Премиършип. Това не се бе случвало от цели 16 години - за последно "шпорите" надделяха над съгражданите си през 1990-та година.

"Това е една чудесна седмица за клуба и за феновете, първо в Европа, а сега и срещу шампиона на Англия. Казват, че никога не можем да победим водещ отбор и това беше малко дразнещо, но ето че спечелихме и при това смятам, че играхме отлично.

Срещу топ отбор като Челси е много трудно, още повече, че съперникът ни имаше два дни повече почивка след като игра с Барселона в Шампионската лига във вторник. Бяхме уморени, но играхме на живот и смърт.

Преди мача казах, че трябва да сме смели и да играем с увереност и успяхме да го направим. Много съм щастлив", сипеше похвали холандският специалист.

"В края на мача не бях нервен, но мисля, че пулсът ми беше около 189 удара в минута, което е доста близо до сърдечен удар", каза още Йол. Той отдели добри думи специално за Ленън, след като тийнейджърът хладнокръвно отбеляза победния гол.

"Ленън имаше един шанс и го реализира. Много странно, той беше спокоен и вкара гол с левия си крак, а в последните ни два мача имаше седем положения с десния си крак и ги изтърва всичките. Той е един от най-талантливите играчи в Англия", категоричен е наставникът на Димитър Бербатов в Тотнъм. Българинът бе на терена през всичките 90 минути и имаше основен принос за успеха.