Арсенал победи Манчестър Юнайтед в дербито от 20-ия кръг на Висшата лига. Сблъсъкът на стадион "Емиратс" завърши при резултат 2:0.

Точни за победителите бяха Пепе и Сократис. И двамата се разписаха още през първото полувреме на мача.

Статистиката преди началото бе красноречива - отборът от Лондон имаше три ремита и две загуби за последните си пет мача от всички турнири, като не бе записал нито една победа в тях. Отборът допусна три поредни домакински поражения в елита на Англия от далечната 1977 година.

Това обаче се оказа без значение, като домакините бяха на висота през първата част на днешния двубой и с едно силно полувреме успяха да си подсигурят трите точки в срещата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арсенал - Манчестър Юнайтед 2:0, гол на Сократис!

Всичко е готово за началото

Първото полувреме премина като на един дъх, във вихрено темпо за състава на домакините.

"Артилеристите" изглеждаха вдъхновени и мотивирани до краен предел да покажат възможностите си и да стигнат до победата.

Взаимодействието между играчите по левия фланг на отбора беше впечатляващо, като всички състезатели на съперника, намиращи се в тази зона от терена, бяха неутрализирани.

Колашинац на няколко пъти се включи добре в предни позиции, като се отчете с чудесни центрирания и прострелни пасове.

Резултатът бе открит след едва 8 минути игра. Тогава именно пробив по левия фланг обезсили играчите на "червените дяволи", кълбото бе пратено към Пепе, който с премерен изстрел даде преднина на отбора си - 1:0.

Натискът на тима не спираше и за минута, като единственото, с което можеха да се похвалят опонентите в предни позиции бяха пробивите на Джеймс. Той обаче не срещаше подкрепата от съотборниците си, на която вероятно се надяваше.

Торейра бе близо до втория гол за Арсенал в средата на полувремето, но изстрелът му от далечна дистанция премина в близост до целта.

В 38-ата минута Де Хеа сбърка и топката попадна у Пепе. Той незабавно стреля, но за негово нещастие кълбото се отби в дясната греда на вратата.

Снимка 459688

Източник: Twitter

Само 5 минути след това Мейтланд-Найлс напредна по дясното крило и подаде към оставения непокрит Обамеянг. Магуайър протегна крак и изби топката в корнер.

При последвалото центриране Сократис бе най-съобразителен и покачи на 2:0, пред невярващия поглед на Лингард и компания.

Така до почивката предимството на Арсенал бе от два гола, за видимо удоволствие на младия мениджър на тима Микел Артета.

Второто полувреме бе коренно различно от първото, но не от гледна точка на съотношението на силите на терена, а по-скоро заради различното темпо на игра и промененото поведение на лондончани.

Арсенал изчакваше атаките на съперника и рушеше играта още в началото на акциите на "червените дяволи".

Снимка 459690

Честите нарушения също допринесоха за промяната в развоя на събитията на игрището, като набезите на Юнайтед бяха спирани и накъсвани от фаулове.

В края на мача домакините бяха изчерпали физическите си сили и това наложи извършването на няколко принудителни смени.

Така или иначе обаче резултатът се запази непроменен. Арсенал се изкачи до 10-ото място в класирането. Юнайтед остава под номер 5.

Артета: Арсенал е най-големият клуб в Англия