Множество нарушения в началото на второто полувреме.

Играта се накъса ненужно.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина като на един дъх, във вихрено темпо за състава на домакините.

"Артилеристите" изглеждаха вдъхновени и мотивирани до краен предел да покажат възможностите си и да стигнат до победата.

Взаимодействието между играчите по левия фланг на отбора беше впечатляващо, като всички състезатели на съперника, намиращи се в тази зона от терена, бяха неутрализирани.

Колашинац на няколко пъти се включи добре в предни позиции, като се отчете с чудесни центрирания и прострелни пасове.

Резултатът бе открит след едва 8 минути игра. Тогава именно пробив по левия фланг обезсили играчите на "червените дяволи", кълбото бе пратено към Пепе, който с премерен изстрел даде преднина на отбора си - 1:0.

Натискът на тима не спираше и за минута, като единственото, с което можеха да се похвалят опонентите в предни позиции бяха пробивите на Джеймс. Той обаче не срещаше подкрепата от съотборниците си, на която вероятно се надяваше.

Торейра бе близо до втория гол за Арсенал в средата на полувремето, но изстрелът му от далечна дистанция премина в близост до целта.

В 38-ата минута Де Хеа сбърка и топката попадна у Пепе. Той незабавно стреля, но за негово нещастие кълбото се отби в дясната греда на вратата.

Само 5 минути след това Мейтланд-Найлс напредна по дясното крило и подаде към оставения непокрит Обамеянг. Магуайър протегна крак и изби топката в корнер. При последвалото центриране Сократис бе най-съобразителен и покачи на 2:0, пред невярващия поглед на Лингард и компания.

Така до почивката предимството на Арсенал бе от два гола, за видимо удоволствие на младия мениджър на тима Микел Артета.

45′

Почивка.

44′

Фред центрира.

Магуайър стреля с глава!

Лено лови.

Опасността е неутрализирана.

43′

Мейтланд-Найлс напредва по дясното крило.

Центрира към Обамеянг.

Топката е пресечена от Магуайър.

Корнер в полза на Арсенал.

Сократис засича топката в мрежата!

2:0!

ГООООООООООООООООООООООЛ!

38′

Грешка на Де Хеа!

Топката е отнета от Пепе.

Той нанася мощен удар!

Кълбото се отбива от дясната греда на вратата, пазена от испанския страж!

Малшанс за Арсенал.

33′

Шут на Торейра!

Топката минава на сантиметри от целта.

Отборът обаче определено изглежда различен, целенасочен и мотивиран до краен предел.

Артета: Арсенал е най-големият клуб в Англия

"Мразех гостуванията тук"

32′

Пепе се освобождава добре и подава към Лаказет.

Той стреля силно.

Неточно изпълнение.

Опита да разстреля Де Хеа, вместо да играе технично.

28′

Марсиал не успява да стигне до топката при добро извеждащо подаване към него.

Претендира, че е бил фаулиран.

Сигнал на рефера Кавана няма.

25′

Прострелно подаване на Джака.

Топката е отнета пред погледа на Пепе.

Забави се голмайсторът на домакините в мача.

20′

Лоша новина за Артета.

Колашинац накуцва.

Не се движи добре по терена и често поглежда към скамейката.

Дали не предстои смяна за домакините?

15′

Фаул на Лингард.

Искат официално предупреждение футболистите на Арсенал.

Такова няма.

12′

Нов пробив на Пепе в наказателното поле на Юнайтед.

Центриране в пеналта.

Без точен изстрел в очертанията на вратата.

8′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Никола Пепе бележи за домакините!

Пробив по фланга доведе до центриране в полето на Де Хеа.

Пепе засича топката брилянтно!

Предимство за "артилеристите" в резултата!

5′

Лингард пресича пас в средата на терена.

Подава към Джеймс.

Неговото центриране се спира в крак на бранител.

Корнерът не води до напрежение пред вратата на Арсенал.

4′

Официално предупреждение за Колашинац.

3′

Сблъсък между Джеймс и Колашинац на границата на наказателното поле.

Опасност за Лено.

Центрирането не води до нищо съществено за домакините.

2′

Скоростна акция на гостите.

Рашфорд получава топката.

Стреля!

Лено спасява.

1′

Уилок Йънг

Арсенал приема Манчестър Юнайтед в дербито от 20-ия кръг на Висшата лига. Сблъсъкът на стадион "Емиратс" започва в 22:00 часа.

В подобни двубои моментната форма няма значение. Когато все пак я отчетем, не може да не се отбележи, че Арсенал не може да се съвземе дори и при новия си мениджър Микел Артета.

Микел Артета: Йозил трябва да се доказва, мястото му не е сигурно

"Не изграждам отбора си около него"

Статистиката е красноречива - отборът от Лондон има три ремита и две загуби за последните си пет мача от всички турнири, като не е записал нито една победа в тях.

Така отборът допусна три поредни домакински поражения в елита на Англия от далечната 1977 година.

Юнайтед на Солскяер има три победи в последните си пет мача от всички турнири, като в момента е пети в класирането и е на четири точки от четвъртия в таблицата Челси.

Райола: Погба трябва да играе за Юнайтед, който печели трофеи

"Той страда повече заради контузията си и в момента това нашата основна тема"

За да не се отдалечи от четворката обаче отборът трябва също да победи опонента днес.

В последните пет преки мача от всички турнири Юнайтед има два успеха, Арсенал - един, а двата тима са записали и едно реми.

Приключи ли Пол Погба с Манчестър Юнайтед?