Уулвърхемптън удържа равенството в домакинството си на "борещия се за титлата", по думите на собствения му мениджър, Тотнъм.

Двубоят далеч от столицата приключи при резултат 1:1.

Първото попадение в срещата бе реализирано след едва 58 секунди игра, когато Ндомбеле се разписа.

Снимка 511393

Източник: Twitter

Крайното 1:1 оформи Саис, върнал състава си в битката 5 минути преди изтичането на редовното време.

Така Тотнъм пропиля отлична възможност да застигне водещите състави в класирането и не се възползва от грешната стъпка, допусната от Ливърпул по-рано днес.

Неочаквана изненада за Ливърпул, предпоследният в Англия си тръгна с точка от "Анфийлд"

Германският специалист разочарован след мача

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Уулвърхемптън - Тотнъм 1:1, гол на Саис в края на мача

Последният мач от днешната програма във Висшата лига

Първото полувреме започна по кошмарен за домакините начин. Още в 58-ата секунда на сблъсъка Танги Ндомбеле даде предимство на гостите.

Снимка 511392

Той се разписа с плътен изстрел, като не остави много време и възможности на Патрисио за адекватна реакция.

Отново Ндомбеле бе в основата на сериозна опасност малко по-късно, като с лека ръка пробяга половината терен и преодоля куп бранители на съперника.

Избра да подава към Регилон, който обаче побърза да стреля, вместо да потърси някой от тримата си свободни съотборници.

Снимка 511390

Центриранията на Адама Траоре не даваха резултат, като често дори не намираха негов съотборник.

Нето пък бе много сериозна опасност за защитниците на "шпорите", като пробивите му изправяха на нокти отбраната на столичани.

При един от тях точно Нето подаде остро към Силва, който засече топката в мрежата, но от външната страна на вратата. На първо време се създаде илюзия, че кълбото е зад голлинията, но повторенията успокоиха феновете на Тотнъм.

Набезите на играчите на Уулвърхемптън постепенно намаляха и дори в самия край на полувремето Кейн можеше да вкара за 0:2, но пробивът му беше спрян ефективно от Руи Патрисио.

Второто полувреме започна добре за домакините, които се втурнаха в атака и определено имаха своите силни моменти.

При един от тях Силва падна в наказателното поле, след съприкосновение с Дайър.

Ситуацията дори бе разгледана и посредством системата ВАР, но решение да бъде отсъдена дузпа не последва. По-скоро коректно решение на арбитрите, с оглед картината, която предложиха телевизионните повторения.

Уулвърхемптън не промени кой знае колко първоначалната си стратегия, като отново разчиташе на пробивите на Нето на скорост, на далечните изстрели на Поденс и бързите акции по десния фланг на Траоре.

Това обаче не водеше до промяна в резултата.

Моуриньо, от своя страна, осъществи поредица промени, целящи заздравяването основно на защитата в състава, което даваше очаквания от него ефект.

Пет минути преди последния сигнал обаче, при поредния корнер за домакините, Саис изпревари пазещите го защитници и вкара за крайното 1:1.

Така Уулвърхемптън остава само с една победа в последните си 5 мача, докато Тотнъм не успя да сложи край на негативната серия от 4 срещи без победа и отново не спечели трите точки.