Ливърпул не успя да постигне победа срещу предпоследния отбор в класирането на Висшата лига Уест Бромич Албиън в мач от 15-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Анфийлд" завърши при резултат 1:1. Автор на попадението за мърсисайдци стана Садио Мане, разписал се през първото полувреме от сблъсъка. През втората част от мача Аджай вкара за крайното 1:1.

Снимка 511389

Източник: Twitter

Шампионът на Англия остава лидер в Премиър лийг с актив от 32 точки. Мърсисайдци в миналия кръг разгромиха Кристъл Палас като гост със 7:0.

Кристъл Палас катастрофира исторически срещу Ливърпул - 0:7!

Две попадения на Мохамед Салах за 3 минути сложиха точка на разгрома

Уест Бром е пълната противоположност - 19-о място с 8 пункта и без победа в последните си вече 5 мача.

За днешния двубой Юрген Клоп не можеше да разчита на трайно контузените Върджил ван Дайк, Джо Гомес, Диого Жота и Костас Цимикас.

Снимка 509606

Гостите бяха без контузените Бартли и Таунзенд и наказания Ливърмор.

В 12-ата минута Ливърпул осъществи една от постепенните си атаки, като на няколко пъти топката премина през Матип. В последния случай той видя стартиращия към наказателното поле Мане и центрира, съотборникът му първо овладя технично на гърди, а след това изстреля истински снаряд в мрежата за 1:0.

Снимка 511388

Последва добра възможност за Мохамед Салах, но при първия си опит да порази целта, египтянинът пропусна.

Александър-Арнолд на два пъти изпробва късмета си след статични положения, но бе далеч от истината, като шутира от свободен удар извън пределите на вратата на съперника.

Робъртсън по традиция не спираше да тормози защитниците на опонента по фланга, но центриранията му не доведоха до нещо по-съществено.

Снимка 511384

Второто полувреме не се различаваше много от откриващото, като отново Ливърпул бе по-дейният състав на терена и не спираше да атакува гостите си, затваряйки ги в собствената им половина от терена.

Нов пропуск на Салах, този път при удар с глава, притесни Юрген Клоп. Това, в съчетание с получената контузия от Матип, затрудни домакините.

В 82-ата минута Аджай надскочи бранителите на домакините и с глава прати топката в гредата зад Алисон, вратарят не реагира добре и въпреки че кълбото излизаше извън пределите на полето му, той направи прибързано движение, с което го насочи в собствената си мрежа.

Снимка 511385

Положението не бе разгледано посредством системата ВАР, въпреки че останаха известни съмнения за засада.

Спасяване на Джонстън в самия край на мача, след изстрел на Фирмино, запази статуквото непроменено.

Нова промяна в резултата нямаше и така, по-скоро неочаквано, Ливърпул и Уест Бромич Албиън поделиха по една точка от срещата.