Манчестър Сити постигна драматична победа с 2:1 при гостуването си на Уулвърхемптън в мач от Висшата лига. "Гражданите" се пребориха за успеха с гол в последните секунди на Джон Стоунс.

Домакините успяха рано да шокират английския шампион. В 7-ата минута Нелсон Семедо изведе Йорген Стрнд Ларсен, който стреля отблизо в долния десен ъгъл, оставяйки Едерсон безпомощен. Ман Сити успя да се върне в двубоя в 33-ата минута, когато Йошко Гвардиол се разписа с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

В края на първата част Жозе Са направи отлично спасяване след удар на Савиньо. Две минути пред края на двубоя топката стигна до Джак Грийлиш на дъгата на наказателното поле и той мигновено стреля, но Са спаси.

В последните секунди на добавеното време Фил Фодън центрира от корнер, а Джон Стоунс с глава прати топката във вратата на Са. Съдията Крис Кавана трябваше лично да преразгледа на ВАР монитора попадението заради съмнение, че Бернардо Силва пречи на вратаря, но в крайна сметка попадението бе признато.

Манчестър Юнайтед - Брентфорд 2:1 в мач от Висшата лига