Отборът на Манчестър Юнайтед постигна първа победа от 14 септември насам. Съставът воден от Ерик Тен Хаг победи като домакин Брентфорд с 2:1. Головете за победителите бяха дело на Алехандро Гарначо и Расмус Хьойлунд, а за "пчеличките" се разписа Итън Пинок.

Срещата започна по-добре за домакините, като Лисандро Мартинес и Алехандро Гарначо принудиха Марк Флекен да се намесва.

В 31-ата минута "пчеличките" стигнаха до първата си добра ситуация. Удар на Кристиан Ньоргор бе спасен от Андре Онана.

Последваха нови силни минути за Юнайтед, като този път Кристиан Ериксен и Гарначо пропусна добри шансове.

В 5-ата минута на добавеното време на първата част Брентфорд откри резултата. Той засече центриране от корнер и прати топката в десния ъгъл.

В 47-ата минута домакините изравниха. Маркъс Рашфорд центрира в наказателното поле и намери на задната греда Гарначо, който вкара с удар с десния крак.

15 минути след това Манчестър Юнайтед стигна до обрат. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Бруно Фернандеш получи на границата на наказателното поле и с технично отиграване намери Расмус Хьойлунд, който копна топката над Флекен.

До края на двубоя отборът воден от Ерик Тен Хаг запази без проблем аванса си.

Така Манчестър Юнайтед изпревари днешния си съперник и се изкачи до дестата позиция с актив от 11 точки, докато Брентфорд вече е 12-ти с 10.

Тен Хаг: Решението за сър Алекс влияе на всички в Манчестър Юнайтед