Брайтън временно оглави класирането в английската Висша лига, след като продължава да изумява футболна Европа със страхотния си офанзивен футбол. В първия кръг "чайките" на Де Дзерби разбиха Лутън с 5:1, но головете продължиха да падат и на "Молиню", където с 4:1 разбит беше Уулвърхемптън.

Резултатът донякъде е изненадващ, защото с оглед показаното срещу Манчестър Юнайтед преди дни, мнозина очакваха "вълците" да бъдат далеч по-равностоен противник.

Брайтън имаше гол преднина още до почивката, когато японецът Митома отбеляза за 0:1. След паузата, в рамките на 9 минути, "чайките" се развихриха и нанизаха още три попадения в мрежата на Са чрез Еступинян и Марч (2).

Единственото, до което съумяха да стигнат домакините, бе почетен гол на Чан в 61-ата, а в самия край Матеуш Нунеш беше изгонен заради втори жълт картон.

Ливърпул - Борнемут 3:1 в мач от Висшата лига