По-малко от седмица след ужаса срещу Борнемут, шампионите от Челси преживяха нов голям срам. Селекцията на Антонио Конте падна тежко с 1:4 при визитата си на Уотфорд, което поставя под сериозна въпросителна бъдещето на италианеца на "Стамфорд Бридж".

Ливърпул и Тотнъм си вкараха 4 гола, но не се победиха

Драма без победител на "Анфийлд", Кейн с една вкарана и една пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима поднесоха истинско шоу на феновете

Като цяло, вечерта на "сините" бе повече от неприятна. Всичко започна с червения картон на Тимуе Бакайоко, който още в 31-ата минута остави своите с човек по-малко. Оттам насетне тимът допусна гол от дузпа (Трой Дийни 42') и всичко придоби изключително черни краски. Осем минути преди края Еден Азар напомни за голямата си класа и изравни след страхотно попадение. Случилото се обаче само разгневи "стършелите", които в последвалите мигове до края вкараха цели три гола в мрежата на Куртоа (84'- Янмаат, 88' - Деулофеу и 90+1' - Роберо Перейра).

Историческият триумф на "Викъридж Роуд" бе и първи за испанеца Хави Грасия като мениджър на Уотфорд. Трите точки изкачиха лондончани до 11-то място в таблицата, докато Челси запази четвъртото си място, но вече само с точка преднина пред петия Тотнъм.

Снимка 338437

Уотфорд започна срещата малко по-амбицирано и можеше да удари своя градски съперник още в 10-ата минута. Трой Дийни намери пространство, за да отправи изстрел, който обаче премина покрай дясната греда. Челси пък отговори с отлична ситуация за Вилиян, но незнайно как бразилецът прати топката високо над вратата.

Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 2:0

"Червените дяволи" почетоха "Бебетата на Бъзби" с победа, Алексис с дебютен гол (ВИДЕО)

Домакините отбелязаха 60-годишнината от катастрофата в Мюнхен

Минутите между 25-30-ата бяха ужасни за опорния халф на гостите Тимуе Бакайоко. Френският национал на два пъти направи много груби нарушения, които допринесоха за неговото изгонване. Всичко това обърка тотално схемата на Антонио Конте, който се наложи да замени Вилиян със Сеск Фабрегас.

Както се казва, "Едно зло, никога не идва само". Така се стигна до 42-ата минута, когато шампионите на Англия се оказаха догонващи в резултата. Жерар Деулофеу се измъкна зад гърба на Гари Кейхил и на Тибо Куртоа се наложи да го фаулира в собственото си наказателно поле. Реферът Крейг Поусън не се поколеба и моментално отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от капитана Трой Дийни.

Снимка 338436

Въпреки численото неравенство, Челси показа характер и осем минути преди края стигна до сякаш приемливото за тях 1:1. И всичко стана факт благодарение на миг гениалност от страна на Еден Азар, който с фамозен изстрел от далечна дистанция сюрпризира неприятно Орестис Карнезис.

И оттук насетне, всичко за "сините" се превърна в кошмар...

Бърнли и Манчестър Сити не се победиха - 1:1

Храбрият Бърнли не се даде и на Сити, кошмарни пропуски "провалиха" гражданите

Равенство 1:1, най-тъжен от развоя на мача със сигурност е Рахийм Стърлинг

Вместо да се борят за пълния обрат, шампионите набързо се оказаха отново догонващи в резултата. Роберто Перейра и Дарил Янмаат сътвориха перфектна комбинация, която гарнирана с уникална солова изява на холандския бранител, завърши с елегантно насочване в незащитения ъгъл на Куртоа.

Снимка 338439

Всичко за хората на Конте приключи в 88-ата, когато дошлият под наем от Барселона - Жерард Деулофеу зарадва хилядите на "Викъридж Роуд" с трети гол. Каталунецът се възползва от сериозната пробойна в отбраната на Челси и с впечатляващ рейд покачи до 3:1.

Последният пирон в ковчега на шампионите заби бившият играч на Ювентус - Роберто Перейра в 91-ата минута. Аржентинецът получи хитър пас от Доукуре, само с едно залъгващо движение се освободи от опеката на Аспиликуета и с кинжален шут в левия ъгъл оформи крайното 4:1.

Снимка 338438

До последния съдийски сигнал, Оливие Жиру можеше да намали с гол по-малко задаващия се резил, но пропусна от изключително изгодна ситуация.

В следващия кръг на Челси предстои домакинство на последния Уест Бромич, докато на Уотфорд предстои ново столично дерби - срещу Уест Хям.

Арсенал разби Евертън с 5:1

Обамеянг дебютира с гол за Арсенал при бой над Евертън

Аарън Рамзи с хеттрик, Хенрих Мхитарян блести с три асистенции срещу "карамелите"

УОРФОРД - ЧЕЛСИ 4:1

1:0 Дийни-дузпа (42"), 1:1 Азар (82"), 2:1 Янмаат (84"), 3:1 Деулофеу (88"), 4:1 Перейра (90+1")

СТАДИОН: "Викъридж Роуд"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

УОТФОРД: Карнезис, Мариапа, Прьодъл, Холебас, Янмаат, Зегелаар, Капу, Дукоре, Дийни, Деулофеу, Ришарлисон (резерви: Бахман, Ндонг, Грей, Карильо, Перейра, Мукена)

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Дзапакоста, Вилиян, Моузес, Азар, Педро, Бакайоко, Канте (резерви: Кабайеро, Фабрегас, Рюдигер, Дринкуотър, Жиру, Емерсон, Хъдсън-Одой)