Ливърпул и Тотнъм не се победиха в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Анфийлд" завърши при резултат 2:2.

Автор на двата гола за домакините в мача стана Мохамед Салах, разписал се след едва 3 минути игра, а след това и в първата минута на даденото от рефера продължение.

Тотнъм се добра до ремито, въпреки че Хари Кейн пропусна дузпа. При втория си опит от бялата точка, извън добавените 4 минути от Джонатан Мос, нападателят бе точен за 2:2. Преди това с попадение за "шпорите" се отчете и Виктор Уаняма.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ливърпул - Тотнъм 2:2 (ВИДЕО)

Сблъсъкът на "Анфийлд" обещава много емоции

Ливърпул овладя срещата от самото й начало и не изпусна инициативата до почивката. Мърсисайдци определено изглеждаха по-убедително от съперника си, като футболистите на Клоп създаваха ситуации пред вратата на своя опонент, докато Тотнъм предимно се бранеше.

Резултатът беше открит на доста ранен етап от сблъсъка - след едва 3 минути игра. Мохамед Салах получи добро подаване в полето на Лорис, напредна и прати топката в обратния ъгъл на стража на столичани за 1:0.

Тотнъм понечи да реагира своевременно, но сякаш не разполагаше с достатъчно аргументи в предни позиции.

Лидерът в нападението на "шпорите" Хари Кейн остана изолиран от случващото се на терена, като в един етап от срещата бе състезателят, играл най-малко с топката.

Снимка 338174

В края на полувремето играта загрубя, като футболистите на гостуващия тим определено изглеждаха напрегнати от изоставането си в резултата. До по-сериозни сблъсъци на игрището обаче не се стигна.

Нарушенията продължиха и през второто полувреме, а инициативата премина в краката на състезателите в бели спортни екипи.

Снимка 338173

И в двете единайсеторки бяха извършени редица промени, като за Тотнъм целта беше ясна - реализиране на изравнителен гол.

Тактиката на Клоп и чудесната постройка в защитата на мърсисайдци обаче на първо време действаха безотказно...

Снимка 338180

Десет минути преди последния сигнал влезлият като резерва Уаняма разстреля Кариус с мощен шут от далечна дистанция, връщайки тима си в срещата.

В 87-та минута Хари Кейн пропусна дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него, а малко след това Салах вкара за 2:1.

И когато по всичко личеше, че "червените" ще стигнат до крайния успех, съдийската тройка даде втора дузпа за Тотнъм. Този път Кейн не сгреши и връчи точката на тима си. Ситуацията в пеналта обаче остана доста спорна.

Така "червените" остават трети във временното класиране, като са на пет точки зад втория Манчестър Юнайтед. Лондончани заемат петата позиция.