Уест Хям и Ливърпул не се победиха в последния двубой от 25-ия кръг на Висшата лига (1:1). По този начин селекцията на Юрген Клоп вече има преднина от само три точки на върха и скоро може да бъде изместена от първото място, ако Манчестър Сити спечели предстоящото си гостуване на Евертън.

Битката на олимпийския стадион в Лондон предложи вълнуваща първа част, през която паднаха и двете попадения. Аванс на гостите даде Садио Мане в 21-ата минута, когато получи пас от намиращия се в засада Джеймс Милнър. Малко след това Антонио вкара за "чуковете", като след паузата именно те можеха да осъществят и пълня обрат, ако страхотен пропуск не бе направил Марк Ноубъл в 73-ата.

Уест Хям - Ливърпул 1:1 (Развой на срещата по минути)

"Червените" останаха само с три точки аванс на върха

Ливърпул пък търсеше успеха до последната секунда, но неточни в стремежа си да отбележат бяха Мо Салах и резервата Дивок Ориги.

Снимка 404555

Уест Хям демонстрира, че няма никакво намерение да помага на мърсисайдци в борбата за шампионската титла. "Чуковете" можеха да реализират още във втората минута, когато Хавиер Ернандес завърши скоростна атака на столичани, ала ударът му премина опасно близо до лявата греда на Алисон.

И въпреки, че Ливърпул владееше топката в по-голям период от времето, Алисон пак имаше късмет. Този път в 9-ата минута, когато мощна бомба на левия бек Аарън Кресуел като по чудо не намери мрежата на бразилския национал.

Натискът на домакините обаче нямаше изгледи да спре. В 15-ата минута Роберт Снодграс пробва късмета си с шут от средна дистанция, който беше боксиран от добре позиционирания страж на Ливърпул.

Снимка 404559

"Червените" напомниха за себе си в 19-ата минута, когато имаха съвсем реалната възможност да поведат в резултата. Гостите организираха своя маркова атака през центъра, която след щастлив рикошет позволи на Роберто Фирмино да стреля от удобна позиция. За жалост на бразилеца, топката попадна на негова ляв крак и той не съумя да отправи достатъчно плътен шут.

Ливърпул не повтори грешката 120 секунди по-късно, когато резултатът в Лондон вече беше 0:1. Джеймс Милнър дублира отлично Адам Лалана по фланга, след което отправи пас в наказателното поле за Садио Мане. Африканецът елегантно се възползва от възможността и с шут в далечния ъгъл матира Фабиански. В момента на асистенцията си обаче, на повторенията ясно се видя, че бранителят е в положение на засада.

Усмивките на олимпийския стадион бързо се върнаха, след като Уест Хям възстанови паритета в 27-ата минута. "Чуковете" матираха своя съперник със страхотно заучено положение при фаул, което свари по бели гащи отбраната на Ливърпул и позволи на Майкъл Антонио да отбележи с премерен изстрел в мрежата на Алисон.

Снимка 404560

Домакините можеха да осъществят пълен обрат, ако малко преди почивката, младокът Деклън Райс бе една идея по-акуратен и беше намерил очертанията на вратата след удара си с глава.

Ливърпул вдигна качеството на своята атака след почивката. В 61-ата минута Мо Салах демонстрира част от магията си, след като само с едно движение си създаде отличен коридор за стрелба. Техничният му изстрел обаче беше спасен с вещина от Фабиански.

Уест Хям спази традицията и продължи да има по-чистите голови положения в мача. В 73-ата минута, след лек карамбол в наказателното поле на Ливърпул, топката стигна до капитана на домакините Марк Ноубъл. И опитният халф обаче не можа да повярва как не намери мрежата с изстрела си от около 10 метра.

Снимка 404554

В даденото от съдията продължение, в последната възможна секунда, Ливърпул можеше да стигне и до трите точки. Дивок Ориги се измъкна зад гърба на вражеската отбрана, ала ударът му беше доста некачествен и се превърна в лесен за спасяване от Фабиански.

В следващия кръг на Ливърпул предстои домакинство на коравия Борнемут. На Уест Хям пък предстои градско дерби с Кристъл Палас.