Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Уест Хям и Ливърпул завършиха наравно 1:1

Ливърпул губи почва под краката си, „червените“ не победиха и Уест Хям

1:1 между двата тима в Лондон

90+3′

ОРИГИ!!! В даденото от съдията продължение, в последната възможна секунда, Ливърпул можеше да стигне и до трите точки. Дивок Ориги се измъкна зад гърба на вражеската отбрана, ала ударът му беше доста некачествен и се превърна в лесен за спасяване от Фабиански.

88′

Масуаку ще заздрави фланга на Уест Хям, като ще замени Филипе Андерсон.

85′

Финален натиск на гостите

79′

Хавиер Ернандес пък ще бъде заменен от бившия таран на "червените" Анди Керъл.

77′

Педро Обианг ще замени капитана на домакините Марк Ноубъл.

75′

Дивок Ориги ще трябва да носи успеха за своя тим. Влиза на мястото на Роберто Фирмино.

73′

НОУБЪЛ! Уест Хям спази традицията и продължи да има по-чистите голови положения в мача. В 73-ата минута след лек карамбол в наказателното поле на Ливърпул, топката стигна до капитана на домакините Марк Ноубъл. И опитният халф обаче не можа да повярва как не намери мрежата с изстрела си от около 10 метра.

68′

Джердан Шакири се появява в игра за Ливърпул, а терена напуска Адам Лалана.

65′
Снимка 404557

61′

САЛАХ! Ливърпул вдигна качеството на своята атака след почивката. В 61-ата минута Мо Салах демонстрира част от магията си, след като само с едно движение си създаде отличен коридор за стрелба. Техничният му изстрел обаче беше спасен с вещина от Фабиански.

60′

Жълт картон за Чичарито.

54′

Първи жълт картон в мача, получава го Жоел Матип.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

РАЙС! Домакините можеха да осъществят пълен обрат, ако малко преди почивката, младокът Деклън Райс бе една идея по-акуратен и беше намерил очертанията на вратата след удара си с глава.

37′

Нов опит за заучено положение от състава на Уест Хям, но този път всичко беше провалено от "дървеното" отиграване на Хавиер Ернандес.

30′
Снимка 404560

27′

ГООЛ ЗА УЕСТ ХЯМ!! 1:1!! АНТОНИО! Усмивките на олимпийския стадион бързо се върнаха, след като Уест Хям възстанови паритета в 27-ата минута. "Чуковете" матираха своя съперник със страхотно заучено положение при фаул, което свари по бели гащи отбраната на Ливърпул и позволи на Майкъл Антонио да отбележи с премерен изстрел в мрежата на Алисон.

21′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! САДИО МАНЕ!! 0:1! Ливърпул не повтори грешката 120 секунди по-късно, когато резултатът в Лондон вече беше 0:1. Джеймс Милнър дублира отлично Адам Лалана по фланга, след което отправи пас в наказателното поле за Садио Мане. Африканецът елегантно се възползва от възможността и с шут в далечния ъгъл матира Фабиански. В момента на асистенцията си обаче, на повторенията ясно се видя, че Милнър е в положение на засада.

19′

ФИРМИНО!! "Червените" напомниха за себе си в 19-ата минута, когато имаха съвсем реалната възможност да поведат в резултата. Гостите организираха своя маркова атака през центъра, която след щастлив рикошет позволи на Роберто Фирмино да стреля от удобна позиция. За жалост на бразилеца, топката попадна на негова ляв крак и той не съумя да отправи достатъчно плътен шут.

15′

Натискът на домакините обаче нямаше изгледи да спре. В 15-ата минута Роберт Снодграс пробва късмета си с шут от средна дистаниця, който беше боксиран от добре позиционирания страж на Ливърпул.

9′

КРЕСУЕЛ! И въпреки, че Ливърпул владееше топката в по-голям период от времето, Алисон пак имаше късмет. Този път в 9-ата минута, когато мощна бомба на левия бек Аарън Кресуел като по чудо не намери мрежата на бразилския национал.

2′

ЧИЧАРИТО! Уест Хям демонстрира, че няма никакво намерение да помага на мърсисайдци в борбата за шампионската титла. "Чуковете" можеха да реализират още във втората минута, когато Хавиер Ернандес завърши скоростна атака на столичани, ала ударът му премина опасно близо до лявата греда на Алисон.

Снимка 404555

1′

5. Пабло Сабалета 15. Дани Стъридж

Отборите на Уест Хям и Ливърпул се изправят един срещу друг в последен двубой от 25-ия кръг на Висшата лига.

Напрежението изцяло ще бъде върху гостуващия тим, който при успех може да покачи преднината си на върха до пет точки. Като цяло "червените" са притиснати до стената, тъй като вчера Манчестър Сити подчини Арсенал и в момента е опасно близо до бленуваната първа позиция. От третото място пък дебне Тотнъм, който след три поредни успеха се доближи на само четири пункта от мърсисайдци.

Потвърдено: Джо Гомес ще претърпи операция

Лошите новини за Ливърпул се потвърдиха, защитник ще претърпи операция

"Това е удар както за момчето, така и са нас"

В последните си мачове селекцията на Юрген Клоп не демонстрира оптималната си форма, като доказателство за това бяха срещите с Лестър и Кристъл Палас. Двубоя в Лондон със сигурност пропускат Джо Гомес, Деян Ловрен и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Под въпрос до последно пък ще бъде Трент Алекзандър-Арнолд.

Но ако трябва да говорим за травмирани играчи, то какво да кажем за лазарета на домакините - Балбуена, Ланзини, Рийд, Санчес, Уилшир и Андрий Ярмоленко. Късен фитнес тест пък ще минат Марко Арнаутович, Самир Насри и Лукас Перес. Селекцията на Мануел Пелегрини е в серия от две последователни загуби, в които "чуковете" не са отбелязали и гол.

Гари Невил: Манчестър Сити ще спечели титлата, Ливърпул няма да издържи на напрежението