Челси победи Манчестър Сити с 1:0 и се класира за финала за Купата на Англия. Единственият гол на "Уембли" вкара Хаким Зиеш в 55-ата минута.

В 6-ата минута Вернер получи отляво, напредна и намери Зиеш в наказателното поле. Мароканецът прати топката във вратата, но голът бе отменен заради засада на германеца. В 19-ата минута Бен Чилуел получи възможност да открие резултата. Зиеш изведе Рийс Джеймс отдясно, а той центрира отлично. Чилуел имаше време, но не успя да намери добре топката от въздуха.

Снимка 527528

В тези минути тактиката на Тухел даде резултат, защото отборът му доминираше. Постепенно играта се изравни, а двата отбора започнаха да дебнат грешка на съперника.

До края на първата част "гражданите" не успяха да затруднят нито веднъж Кепа.

Фил Фодън ще получава по 100 000 паунда седмично в Манчестър Сити

Фодън ще получава по 100 000 паунда седмично в Сити

20-годишният национал на Англия е обвързан с клуба до 2024 година

В началото на второто полувреме Сити загуби Кевин Де Бройне. Белгиецът получи контузия в глезена и бе заменен от Фил Фоудън. Ситуацията се усложи за Ман Сити в 55-ата минута, тъй като Челси поведе. Маунт изведе Вернер зад защитата. Германецът напредна и намери Зиеш пред вратата. Вратаратя Зак Стефън излезе късно и мароканецът заби топката в мрежата.

В 59-ата минута Зиеш пропусна да удвои. Халфът бе изведен сам срещу Стефън, но стреля право във вратаря.

Снимка 527527

В 80-ата минута реферът Майкъл Дийн гледа ВАР заради игра с ръка на играч на Челси, но прецени, че няма дузпа в полза на "гражданите". Четири минути след това Стърлинг се озова на стрелкова позиция, но не намери целта.