Отборът на Тотнъм сътвори малко очаквана издънка в турнира за Купата на Англия. "Шпорите" ще преиграват двубоя си от осминафиналната фаза срещу Рочдейл, след като стигнаха само до 2:2 при визитата си на "Спотланд Стейдиъм".

Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 2:0 и е на 1/4-финал за ФА Къп

Лукаку класира Юнайтед напред за ФА Къп, отмениха два гола на "червените дяволи" (ВИДЕО)

Системата VAR също намери своето място в срещата

Мениджърът на столичани Маурисио Почетино заложи на експериментален състав, който обаче не успя да се справи с представителя на Лига 1.

Снимка 340993

На почивката домакините, които за трети път в историята си играят на тази фаза от надпреварата, водеха с 1:0. Хендерсън и Кенън матираха отбраната на Тотнъм, като последният преодоля Мишел Ворм с удар от близка дистанция.

След паузата фаворитите заиграха малко по-амбицирано и достиганаха до изравняването в 59-ата минута. Тогава Лукас Моура реализира своя първи гол с екипа на "шпорите". Бразилският национал получи пас в перспектива от Муса Сисоко и елегантно копна над вратаря на Рочдейл.

Оливие Жиру се отпуши, Челси гази за ФА Къп (ВИДЕО)

Лондончани биха Хъл Сити с 4:0, французинът с първи гол

Всичко сякаш дойде на мястото си две минути преди края, когато Хари Кейн отбеляза от дузпа и всички вече смятаха двубоя за приключен. Не така обаче мислеше централният нападател Стивън Дейвис, който в даденото от съдията продължение се оказа на точното място след центриране на съотборник и със силен шут в долния ляв ъгъл, подсигури на Рочдейл запомнящо се преиграване на митичния "Уембли" в Лондон.