Отборът на Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 2:0 и се класира на 1/4-финал за ФА Къп. И двете попадения за "червените дяволи" бяха дело на Ромелу Лукаку.

Хуан Мата и Неманя Матич също се разписаха, но техните голове бяха отменени заради засада, като при ситуацията с попадението на испанеца, дори бе използвана системата VAR.

Манчестър Юнайтед без Погба във ФА Къп

Халфът ще пропусне днешния мач срещу Хъдърсфийлд

Останаха съмнения дали решението на главния съдия е било правилно дори и след повторенията, но този гол не бе решаващ в срещата така или иначе.

Юнайтед поведе още в третата минута, след двойно разиграване между Мата и Лукаку, като последният бе изведен зад защитата на домакините и изпрати топката в близкия ъгъл на вратата за 1:0. След почивката, белгиецът удвои, а асистенцията бе записана на сметката на Алексис Санчес.