Отборът на Тотнъм записа разгромна победа с 5:0 над Борнемут в днешния двубой от Боксинг дей във Висшата лига.

Резултатът беше открит в 16-ата минута, когато Кайл Уокър комбинира с Кристиан Ериксен, а той успя да засече леко отбилата се топка и от границата на наказателното поле я изстреля много силно към вратата, като не остави никакви шансове на съперниковия вратар - 1:0.

Снимка 397277

Източник: БГНЕС

След само седем минути, Хьон-Мин Сон удвои. Той получи добро подаване от свой съотборник и веднага шутира към целта, намирайки я за 2:0. В 35-ата минута, Лукаш оформи класическото 3:0 с удар, който насочи кълбото към долния ляв ъгъл.

В 55-ата минута, гол на "черешките" беше отменен заради засада на Джуниър Станислав. Шест минути по-късно, "шпорите" отново увеличиха преднината си, след като и Хари Кейн записа името си сред голмайсторите за 4:0. В 71-ата, Хьон-Мин Сон отбеляза втория си гол в срещата, след като достигна до рикоширала топка и я изпрати в опразнената врата пред него - 5:0.

След тази убедителна победа, Тотнъм зае второто място във Висшата лига с актив от 45 точки, докато Борнемут е 11-ти с 26.

Резултати от Висшата лига:

Фулъм - Уулвърхемптън 1:1

Бърнли - Евертън 1:5

Кристъл Палас - Кардиф 0:0

Лестър - Манчестър Сити 2:1

Лестър победи Манчестър Сити с 2:1

Нова катастрофа за Манчестър Сити! Лестър нанесе трета загуба на "гражданите" във Висшата лига!