Тотнъм нанесе много тежък удар върху Манчестър Юнайтед, след като тази вечер записа класически успех с 3:0 над "червените дяволи" насред "Олд Трафорд". Попаденията бяха дело на Хари Кейн и Лукас Моура, който се разписа на два пъти.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм, 0:3 (Развой на срещата по минути)

Тежка вечер за "червените дяволи"

Възпитаниците на Жозе Моуриньо изиграха едни от най-силните си 45 минути, не само от началото на сезона. "Червените дяволи" демонстрираха доста интензивен и нападателен футбол и само късметът не им достигна, за да успеят да се разпишат през първата част на двубоя. Всичко започна още в първата минута. Лингард свали с глава топката към Фред, който нахлу в наказателното поле на "шпорите", но не вложи достатъчно прецизност в удара си и кълбото премина встрани. В 16-ата минута, Лукаку пропиля една от най-добрите възможности пред домакините за целия мач. Дани Роуз сбърка при подаването си и топката се озова в краката на белгиеца, той успя да финтира Уго Лорис, но не се справи с най-лесната задача - да вкара кълбото в опразнената мрежа.

В 29-ата минута, дойде най-напрегнатата ситуация за първото полувреме. Гостите имаха претенции към главния рефер за неотсъдена дузпа, след като Лукас Моура падна в наказателното поле. Той се сблъска с Фил Джоунс, но Крейг Поусън бе категоричен, че нарушение няма. След повторенията се видя, че решението на съдията е правилно.

Снимка 375198

Малко след това, Юнайтед отново получи "златен" шанс. Погба шутира от далечна дистанция и Лорис трябва да се намеси, но след изчистването топката попадна в Матич, който я засече добре, но отново тя премина покрай вратата след опита на сърбина. В 40-ата минута дойде първият точен удар за Тотнъм. Той обаче бе доста разочароващ, след като Ериксен изобщо не успя да затрудни Де Хеа. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

В самото начало на второто полувреме обаче, амбициите на домакините тотално рухнаха. Те получиха два гола в рамките на едва две минути. Първо Хари Кейн се извиси над всички след изпълнение на корнер от Трипиър и заби брилянтен удар с глава за 1:0. 120-секунди по-късно, Лукас Моура бе изведен на чудесна стрелкова позиция от Ериксен, запази хладнокръвие и стреля към вратата на Де Хеа, който се пропука за втори път - 2:0.

Грешките в Юнайтед се редяха една след друга. Линдельоф сбърка при подаване и топката попадна в краката на Деле Али, който направи фрапиращ пропуск. Той остана очи в очи с Де Хеа, но вратарят не позволи преднината на "шпорите" да бъде увеличена и изби. При последвалия корнер, Кейн засече отблизо с глава, но кълбото премина встрани и резултатът отново остана непроменен.

В 85-ата минута, всичко вече окончателно приключи за домакините, след като Лукас Моура направи резултата класически. Хари Кейн бързо комбинира със своя съотборник, той изпревари Смолинг, който доста закъсня с връщането си и след хубавия индивидулен рейд, халфът се озова в наказателното поле сам срещу Де Хеа и бе безкомпромисен за 3:0, като не остави никакви шансове на вратаря.

"Червените дяволи" така и не успяха да намерят обратно верния път към вратата на "шпорите" и записаха много разочароваща загуба. Феновете логично не останаха никак доволни и на "Олд Трафорд" се чуваше как пеят на Жозе Моуриньо: "Ще си уволнен на сутринта". Срещата завърши при този резултат, като гостите продължиха да натискат и да пресират своя съперник, чувствайки се напълно комфортно на "Театъра на мечтите".

Юнайтед вече изостава на 13-ото място с актив от едва три точки след три изиграни кръга, докато Тотнъм е втори с девет. С толкова са и Ливърпул, който е първи, Челси и Уотфорд, съответно трети и четвърти.