Тотнъм отново победи Челси, така както го направи и в края на ноември месец миналата година в първенството на Висшата лига. Този път "шпорите" се наложиха с 1:0 в първи полуфинален мач за Купата на Лигата, игран на "Уембли".

С успеха днес формацията на Маурисио Почетино се оттегли с гол аванс преди реванша, който е след 2 седмици на стадион "Стамфорд Бридж".

Срещата не предложи кой знае колко голови ситуации, играта бе изключително равностойна, на моменти с превес на играчите на Челси, но в крайна сметка Хари Кейн и компания ликуваха в края на мача.

Полуфинал за Купата на Лигата: Тотнъм - Челси 1:0, Хари Кейн открива резултата от дузпа!

Първата среща е тази вечер на "Уембли"

Началото започна с изключително високо темпо на игра, а още във 2-ата минута домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу Сон от страна на Кристенсен, но такава не последва.

Последва много ефектно изпълнение на Хари Кейн, който при центриране на Киерън Трипиър отдясно на наказателното поле, засече топката със задна ножица, но Кепа спаси.

Веднага след това исканият от Байерн (Мюнхен) Хъдсън-Одой нахлу отдясно в наказателното поле, но Газанига нямаше проблем и отрази удара на младока от състава на Челси.

Снимка 399050

Дойде 25-ата минута, когато Хари Кейн бе изведен зад защитата на "сините", Кепа го фаулира в наказателното поле, но при вдигнат флаг за засада. Той обаче бе оспорен от главния съдия, поради което се стигна до намеса на системата ВАР, която отсъди... дузпа за Тотнъм!

Повторенията показаха, че макар и с милиметри, засада няма, а от бялата точка Хари Кейн отбеляза за 1:0 за "шпорите"!

До края на полувремето Челси натисна газта, но въпреки териториалния превес, който установиха, играчите на Маурицио Сари не създадоха чисто положение за гол.

Снимка 399051

Те обаче можеха да изравнят от нищото, когато Хъдсън-Одой в опит да центрира накара Газанига да избива с върха на пръстите си топката, която попадна в страничната греда.

При 1:0 за Тотнъм дойде почивката...

Втората част премина до голяма степен под диктовката на символичните гости, които бяха близо до изравняване в средата на второто полувреме. Непокритият Кристенсен обаче не се възползва от подаване на Рос Баркли с глава и прати топката в аут.

Снимка 399055

Азар и Канте също опитаха да затруднят Газанига с удари от далечна дистанция, но и в двата случая вратарят на Тотнъм излезе победител.

На другата врата Хари Кейн опита да изненада Кепа от далечна дистанция, и можеше да го направи, но испанският вратар на Челси успя да избие в корнер.

В крайна сметка 1:0 за Тотнъм. Предстои повече от интересен и оспорван реванш за място на финала.