Напрежение пред вратата на Тотнъм, след като Газанига изпусна топката при остро центриране на Еден Азар, тя бе изчистена в краката на Маркос Алонсо, който стреля по диагонал, но ударът му бе блокиран.

Жиру заменя Хъдсън-Одой.

75′

Ковачич заменя Баркли.

71′

Въпреки натиска, който установяват, футболистите на Челси не успяват да стигнат до т.нар. чисто голово положение.

65′

Играчите на Челси пренесоха събитията изцяло в половината на домакините в последните десетина минути.

Снимка 399055

62′

Педро заменя Вилиан.

60′

Жълт картон за Санчес.

59′

Шанс за Челси! Центриране от корнер намери Рос Баркли, който отклони към далечната греда за непокрития Кристенсен, но датчанинът не успя да засече топката в очертанията на вратата!

55′

Далеч по-опасно изпълнение на Канте, но Газанига се разтегна и изби топката!

54′

Челси отговаря с удар на Еден Азар, който обаче попада в обсега на Газанига.

52′

Много опасен удар на Хари Кейн извън наказателното поле е отразен от Кепа, който изби топката в корнер!

46′

Кейн опита да изведе Деле Али зад защитата на Челси, но Рюдигер се намеси с важен шпагат и изби топката в корнер.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Първото полувреме завършва с греда на сметката на Челси! Хъдсън-Одой опита да центрира, топката обаче описа парабула, а след намесата на Газанига рикошира в страничната греда!

Снимка 399056

37′

Натиск на Челси след попадението, който обаче не води до реална голова заплаха за вратата на "шпорите".

30′

Жълт картон за Уинкс.

27′

Жълт картон за вратаря на Челси Кепа за нарушението за дузпата.

26′

ГОООЛЛЛ ЗА ТОТНЪМ! Хари Кейн е точен от бялата точка - 1:0 за "шпорите"!

Снимка 399052

25′

Дузпа за Тотнъм! Положението е отсъдено след намесата на ВАР, за разглеждането на две ситуации!

Снимка 399051

20′

Удар и на Еден Езар извън наказателното поле, Газанига спасява без проблем.

17′

Продължителна атака на Челси завърши с крайно неточен удар на Рос Баркли, който стреля почти фронтално от дъгата пред наказателното поле.

12′

Челси опитва да установи натиск в последните няколко минути, разчитайки на преса от страна на футболистите си в атака и средата на терена.

7′

Хъдсън-Одой навлезе отдясно в наказателното поле и отправи диагонален удар по земя, но Газанига улови.

5′

Хари Кейн! Киерън Трипиър центрира отдясно, а голмайсторът на "шпорите" отправи ефектен удар със задна ножица, но Кепа улови топката!

Снимка 399049

4′

Рос Баркли стреля извън наказателното поле, но ударът на футболиста на Челси мина до вратата.

3′

Двата отбора не губят време и се захапаха с първия съдийски сигнал.

1′

11. Ламела 44. Ампаду

Тотнъм и Челси се изправят в първа полуфинална битка от турнира за Купата на Лигата. Първият двубой е тази вечер от 22,00 часа на "Уембли", а реваншът на "Стамфорд Бридж" е две седмици по-късно.

Преди срещата "шпорите" на Маурисио Почетино имат самочувствието на отбор, който вече победи селекцията на Маурисио Сари, при това на същия този стадион. Това се случи през настоящата кампания във Висшата лига, когато Хари Кейн и компания спечелиха с 3:1.

Почетино: Целите на Тотнъм са по-големи от Купата на Лигата и ФА Къп

"Надявам се някой ден да спечелим Шампионска лига"

В навечерието на срещата мениджърът на "сините" Маурицио Сари припомни именно този мач, като заяви, че отборът му трябва да действа по доста по-различен начин, ако иска да не допусне нова грешка.

Със сигурност Маурисио Почетино няма нищо против резултатът от мача в края на ноември 2018 година да се повтори. Дали ще се получи - отговорите в полунощ!

Не пропускайте поредното зрелище в английския футбол...

Маурицио Сари: Този път трябва да бъдем по-хитри от Тотнъм, необходим ни е различен подход

"Виждам, че при тях зарядът е много голям"