Тотнъм победи с минималното 1:0 Борнемут като домакин в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата реализира Кристиян Ериксен в 47-ата минута.

Шпорите имаха инициативата през първата част, но трудно създавава голови опасности пред вратата на "черешките". Вместо това в 19-ата минута гостите бяха близо до гол, но ударът на Станислас рикошира в бранител. Две минути по-късно Хри Уинск бе близо до това да си вкара автогол.

Снимка 317846

В 33-ата минута Кейн бе изведен зад защитата на Борнемут, но стреля право във вратаря.

Челси загуби от Кристъл Палас с 1:2

Кристъл Палас шокира Челси

"Сините" са на 4-ото място във Висшата лига

В началото на втората част Тотнъм откри резултата с втория си точен удар. Кристиан Ериксен получи пред наказателното поле, елиминира защитник и с удар по земя бе точен за 1:0.

В 59-ата минута попадение на Кейн бе отменено заради засада. В 78-ата минута Лорис се намеси решително при удар на Дефоу. Малко след това и Бегович показа класа, като спаси удар на голмайстора Ериксен.

След днешния успех Тотнъм зае трето място във временното класиране със 17 точки. Борнемут е едва 19-и с 4 пункта.