Отборът на Кристъл Палас поднесе изненадата в 8-я кръг на Висшата лига, след като победи с 2:1 миналогодишният шампион на Англия - Челси.

Конте: Няма да напускам Челси, не съм разбран правилно

Мениджърът отрече за подобен вариант

След това поражение, "сините" запазват 4-ото място с актив от 13 точки, на 4 от Тотнъм.

Снимка 317826

Още в 11-ата минута щастието се усмихна на домакините, след като Аспиликуета изпрати топката в собствената си врата за ужас на Антонио Конте, а 7 минути по-късно, Бакайоко "спаси" временно положението, след като се разписа с глава и върна равенството в мача.

В края на първото полувреме обаче, късметът отново изневери на "сините" и Заха преодоля безпроблемно защитата на лондончани и с хубав завършващ удар направи резултата 2:1.

През втората част най-добрата ситуация за Челси бе в 51-ата минута, когато Фабрегас опита директен обстрел след като се намираше непосредствено пред вратата на Кристъл Палас, но силният му удар не изпрати топката в очертанията на вратата и тя нацели напречната греда.