Лестър се сбогува с мечтата си за участие в Шампионската лига. "Лисиците" загубиха с 2:4 у дома от Тотнъм в мач от последния кръг на Висшата лига. Така тимът на Брендън Роджърс остава на пето място в крайното класиране с 66 точки и ще играят в Лига Европа. Лондочани са седми, което ги праща в Лига на Конференциите.

В 15-ата минута Алдервейрелд препъна Варди в наказателното поле. Съдията прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който не сбърка за 1:0.

В 41-ата минута лондончани изравниха. След изпълнение на корнер настана разбъркване в наказателното поле, а от това се възползва Кейн и вкара за 1:1.

В 51-ата минута Варди спечели нова дузпа за своя отбор. Нападателят бе фаулиран от Давинсон Санчес. Отново той застана зад топката и изведе "лисиците" напред в резултата.

В 77-ата минута Тотнъм отново изравни, след като Каспер Шмайхел прати топката в собствената си врата. Датчанинът опита да избие центриране от корнер на Сон, но вместо това прати кълбото във вратата.

Десет минути по-късно Гарет Бейл с чудесно изпълнение вкара за 2:3. В шестата минута на добавеното време Бейл вкара втория си гол в мача, засичайки отбита топка за крайното 2:4.