Тотнъм и Ливърпул направиха зрелищна битка в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Срещата в Лондон завърши 2:2.

С оглед на развоя на мача, "шпорите" мога да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като създадоха много ситуации, които завършваха с пропуски.

Домакините поведоха в 13-та минута чрез Хари Кейн, но мърсисайдци изравниха с гол на Диого Жота (35).

В 70-ата минута Андрю Робърстън направи обрат за 2:1, но малко по-късно Хьон-Мин Сон изравни след грешка на Алисон.

След днешния двубой, Ливърпул е на 2-то място с 41 точки, на 3 зад лидера Ман Сити. Лондончани са 7-ми с 26 пункта.

Снимка 557855

Източник: EPA/БГНЕС

Срещата започна вихрено. Още във 2-ата минута, Андрю Робъртсън засече центриране от дясно, но топката мина встрани от дясната греда. В 13-ата минута, Хари Кейн получи отличен пас от Ндомбеле и с диагонален удар от около 10-ина метра порази мрежата на мърсисайдци.

Снимка 557845

Тотнъм - Ливърпул, развой на срещата по минути

Мачът е от 18:30 часа

В рамките на две минути, домакините пропиляха две чисти положения. При първата, Хари Кейн открадна топка, организира бърза контраатака, подаде успоредно към Сон, който от няколко метра стреля покрай вратата. Минута по-късно, Сон отново беше изведен очи в очи с вратаря, азиатецът опита да преодолее Алисон, но той открадна топката от краката му. При повторенията се видя, че има засада.

Снимка 557844

В 35-ата минута Робъртсън подаде в празно пространство към Мане, който центрира, Бен Дейвис пресече топката, но тя стигна до Анди Робъртсън, той овладя и проби до аутлинията, след което центрира меко на първа греда, където Жота с глава засече и отбеляза за 1:1.

Снимка 557846

Второто полувреме също бе доста интересно.

Снимка 557854

В 56-ата минута, Тотнъм продължаваше да пропилява пропуски с лека ръка. Сон центрира от корнер, топката се отклони от Мане към Хари Кейн, който се изивиси, но ударът му мина над вратата.

В 69-ата минута, след разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Арнолд, който центрира прострелно и Андрю Робъртстън на празна врата отбеляза. При ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на Салах в наказателното поле.

Домакините отговориха веднага. Сон получи подаване, преодоля излезлия Алисон и на празна врата възстанови равенството.

В 76-ата минута, Робъртсън бе изгонен след като изрита съперник. Решение, взето от Тиърни след като лично изгледа ситуацията на видео повторение.

До края Ливърпул удържа равенството и си тръгна с точка от Лондон.